Programowanie plc – zastosowanie

PLC, czyli Programmable Logic Controller, to Programowalny Sterownik Logiczny. Jest to rodzaj mikroprocesora, który ma za zadanie kierować maszyną, a także rozwiązywać problemy związane z jej funkcjonowaniem. Jest to więc swego rodzaju mózg całej maszyny, który odpowiada za poprawne jej działanie oraz to, że można ona wykonywać konkretną pracę.

W jaki sposób działają sterowniki PLC?

Programowanie PLC ma na celu sterowanie urządzeniami wyjściowymi według napisanego programu, który dostarczany jest do maszyny za pomocą sygnałów wysyłanych z urządzeń wejściowych. Głównym zadaniem sterowników jest więc sterowanie sekwencyjne z użyciem programu. Programowanie wykorzystuje specjalne algorytmy, dzięki którym możliwe jest wykonywanie określonych działań i czynności. Sterowniki PLC wyposażone są w procesory, które pobierają przetwarzają otrzymane dane, a następnie wykonują polecenia, jakie zostały zapisane w programie. Głównym zadaniem programistów PLC jest więc projektowanie programów sterujących maszynami wykorzystywanymi głównie w przemyśle przemysłowym, które stosuje się w ramach automatyzacji różnego rodzaju procesów. Specjaliści zajmują się również diagnostyką błędów, jakie mogą pojawić się po wdrożeniu technologii.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


16 − jeden =