Z jakich materiałów są robione naczepy i wywrotki?

Technologie
strefa-wiedzy
Z jakich materiałów są robione naczepy i wywrotki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ze względu na duży potencjał ekonomiczny i użytkowy coraz częściej w produkcji pojawiają się naczepy i wywrotki aluminiowe. Ich zaletą jest fakt, że zmniejszając wagę konstrukcji można zwiększyć ładowność użytkową nawet o 1500 kg, co przekłada się na lepszą sprzedaż i większe obroty. W ofercie producentów można znaleźć zarówno pojazdy z konstrukcją segmentową z aluminium i stali, jak i trójstronne z ramami stalowymi lub aluminiowymi. Stal i aluminium to podstawowe materiały wykorzystywane w budowie pojazdów.

Aby zapewnić szybką i sprawną pracę

Pojazdy stworzone ze stali można podzielić na: tylnozsypowe, których mulda i podłoga wykonane są ze stali, ściany przednia i tylna z blachy stalowej oraz burty wzmocnione z użyciem aluminiowych profili. Dostępne są również na rynku naczepy samowyładowcze aluminiowe.  Zawieszenie jest wtedy w pełni pneumatyczne, opuszczane w czasie wyładunku, przednia oś jest podnoszona. Dzięki szeroko rozwiniętym opcjom tłoczenia skrzynia znajdująca się na ramie stworzona jest z pojedynczego arkusza blachy aluminiowej.

Wykorzystanie tej techniki powoduje, że skrzynia ma lepsze parametry wytrzymałościowe niż standardowa– spawana. Mulda stworzona jest w pełni z aluminium. Podłoga jest specjalnie zabezpieczona pasem z blachy aluminiowej. Tylna ściana natomiast ma konstrukcję wahadłową z zabezpieczonym łożyskowaniem i automatycznie włączającym się centralnym zamknięciem. Przykłady takich pojazdów, również z praktyczną, ruchoma naczepą, można zobaczyć na https://www.naczepybodex.pl/ruchome_podlogi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przebiega proces wszczepiania implantu?
Jak przebiega proces wszczepiania implantu?
Implanty zębowe są jedynym ratunkiem dla osób, które straciły swoje własne uzębienie. Ogromną ich zaletą jest nie tylko to, że […]