Dlaczego tak ważne jest utrzymanie właściwego ciśnienia w budynku?

Technologie
strefa-wiedzy
Dlaczego tak ważne jest utrzymanie właściwego ciśnienia w budynku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach utrzymanie odpowiednich ciśnień w instalacjach różnego typu wpływa na wygodę – a niekiedy wręcz na możliwość – korzystania z różnorodnych systemów w budynku. Jakie urządzenia służą regulacji ciśnień i jakie jest ich znaczenie?

Regulacja ciśnienia – podstawowe informacje

Właściwe ciśnienie cieczy ma kluczowe znaczenie przede wszystkim w klimatyzacji. W domach prywatnych jest to jedynie udogodnienie, jednak w przypadku wielu przedsiębiorstw (na przykład w branży magazynowej czy chłodniczej) jego spadek może powodować poważne problemy techniczne i straty materialne. Podobnie ma się sprawa na przykład w wypadku pomp ciepła, wykorzystujących płyny jako element systemu wymienników energii. Właściwe ciśnienie jest też niezbędne w wielu procesach wytwórczych, a jego spadek może powodować na przykład przestoje linii produkcyjnych.  Aby tego uniknąć stosuje się specjalistyczne maszyn, instalacje oraz urządzenia. Znajdziemy wśród nich na przykład presostat elektroniczny, który umożliwia automatyczny pomiar ciśnień płynów. Zastosowanie tego typu aparatury znacząco ułatwia kontrolę ich wartości różnych instalacjach, co pozwala na bieżąco reagować na pojawiające się anomalie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wymagania glebowe do uprawy buraków
Wymagania glebowe do uprawy buraków
Uprawa poszczególnych gatunków roślin wymaga szerokiej znajomości ich potrzeb pokarmowych oraz warunków uprawy. W ten sposób można osiągać bardzo wysokie […]