Jaki sprzęt jest niezbędny strażakom?

Technologie
strefa-wiedzy
Jaki sprzęt jest niezbędny strażakom?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strażacy, ze względu na liczne zagrożenia, z którymi muszą się mierzyć, potrzebują specjalistycznego i wielofunkcyjnego sprzętu. W zależności o tego, czy mają do czynienia z pożarem, z katastrofą dotyczącą zawalenia się budynku, wypadku drogowego, albo też z pracami na wysokości, niezbędne wyposażenie będzie się nieco różniło, co nie znaczy, że całość nie powinna być gotowa do użytku, czekając w wozie strażackim. Poniżej przyjrzymy się dokładniej temu, czego strażak używa podczas akcji.

Najważniejsze przybory

Nie byłoby strażaka bez jego ubioru. Każdy musi posiadać pełen strój ochronny, razem z odpowiednimi butami i hełmem, co jest określone ustawą. Ponadto, niezbędny jest również aparat powietrzny, który ochroni strażaka przez duszącym dymem i wdychaniem szkodliwych oparów. Bardzo często możemy spotkać się również z tym, że za pasem strażackim będzie zatknięty podręczny toporek, a w kieszeniach ubioru poukrywane drobne narzędzia, takie jak nóż czy nożyce do cięcia drutu. Wszystko to może przydać się w akcji.

Jeśli mamy do czynienia z pożarem, strażacy oczywiście będą używali pompy wodnej i armatki, w którą wyposażone są wozy strażackie. Nie bez znaczenia są również drabiny, które pozwalają dostać się na wyższe kondygnacje budynku. Do ujarzmiania mniejszych skupisk ognia posłużą gaśnice lub specjalny koc przeciwpożarowy, wykonany z włókna szklanego, który ma za zadania zdusić płomienie, odcinając im dostęp tlenu. To nadal nie wszystkie sprzęty, których używają strażacy, ale pozwalają wyrobić sobie o nich pewne pojęcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lista najbardziej praktycznych akcesoriów do telefonu
Lista najbardziej praktycznych akcesoriów do telefonu
Smartfon to nowoczesny telefon komórkowy, bez którego większość osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Tego typu urządzenie wymaga zastosowania dodatkowych […]