Kiedy stosuje się toczenie CNC?

Technologie
strefa-wiedzy
Kiedy stosuje się toczenie CNC?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mnóstwo rzeczy wykonuje się poprzez toczenie. Dziś rzadziej korzysta się z obrabiarek konwencjonalnych a częściej zastępuje je tymi nowszymi, sterowanymi numerycznie. Dzieje się tak z wielu powodów. Jakie z nich możemy wyróżnić? Na to pytanie odpowiada tekst poniżej.

Dokładność

Najczęściej odchodzi się od zwykłych obrabiarek wtedy, gdy potrzebna jest dokładność. W maszynach sterowanych numerycznie nie jest niczym zaskakującym precyzja co do mikrona. Dlatego też każdy sprzęt, części, elementy, które muszą być dokładne, trzeba wykonać w taki sposób. To właśnie na tokarce CNC wykonuje się części np. do samolotów.

Szybkość

Jeśli chodzi o produkcję seryjną, to nic nie zastąpi maszyny ze sterowaniem CNC. Taka tokarka raz ustawiona na dany program będzie mogła wykonywać sama dany detal z ogromną prędkością tak długo, aż braknie jej materiału lub aż zużyją się jej narzędzia skrawające. Dzięki temu można wyprodukować szybciej i dokładniej więcej elementów przy użyciu mniejszego nakładu czynnika ludzkiego, o czym można przeczytać na https://valor-cnc.pl/oferta/toczenie-cnc.

Powtarzalność

Jeśli chcemy, aby każdy element był praktycznie identyczny, to użyjemy do jego produkcji tokarki CNC. W swojej pracy używa jej m.in. https://valor-cnc.pl/.
Przedmioty wykonane na zwykłej obrabiarce nawet wykonane przez najbardziej doświadczonych pracowników będą się różniły znacznie od siebie, jeśli porównamy je z detalami, które zostały wytoczone przez maszynę sterowaną numerycznie.

Dziś zazwyczaj stosuje się tokarki zwykłe tam, gdzie nie jest potrzebna aż tak duża precyzja. Praktycznie w każdym innym wypadku, jeśli jest taka możliwość, to skorzysta się z tokarki CNC, która jest lepsza na każdym polu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nagrywać rozmowy telefoniczne i dlaczego warto — przewodnik krok po kroku dla początkujących
Jak nagrywać rozmowy telefoniczne i dlaczego warto — przewodnik krok po kroku dla początkujących
Znaczenie nagrywania rozmów telefonicznych w dobie dzisiejszych czasów W przeszłości nagrywanie rozmowy telefonicznej było trudnym zadaniem. Trzeba było mieć fizyczny […]