Jaki miernik warto wybrać na początek?

Technologie
strefa-wiedzy
Jaki miernik warto wybrać na początek?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno wyobrazić sobie elektronikę bez urządzeń umożliwiających dokładne mierzenie nie tylko wielkości elektrycznych, ale również pozaelektrycznych. Choć w profesjonalnych zastosowaniach wykorzystuje się niezwykle precyzyjne urządzenia, to w przypadku amatorskiego używania sprzętu, jest zupełnie inaczej. Mierniki uniwersalne, zwane także multimetrami, to najlepszy wybór dla początkujących elektroników, hobbystów i domowych majsterkowiczów.

Miernik uniwersalny – podstawowe informacje

Multimetr powinien umożliwiać dokładny pomiar zarówno stałego, jak i zmiennego napięcia. Kolejnymi wielkościami elektrycznymi są natężenie prądu, a także rezystancja. Następną przydatną funkcjonalnością jest pomiar pojemności oraz częstotliwości. Miernik powinien być wyposażony w podświetlany wyświetlacz, który umożliwia dokonywanie pomiarów (a dokładniej ich odczyt), nawet w zupełnej ciemności. Bardzo przydatnymi funkcjami są również: test diody, data hold, zapis odczytanych parametrów, sygnalizacja przekroczenia zakresu pracy urządzenia i automatyczne zerowanie.  Na electronicsafterhours.com dostępne są ciekawe informacje o nowoczesnych miernikach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaka instalacja zapewni odpowiednie ogrzewanie w domu?
Jaka instalacja zapewni odpowiednie ogrzewanie w domu?
Skuteczne ogrzanie domu to jedno z najważniejszych zadań stojących przed jego właścicielem. Ma to znaczenie szczególnie w okresie zimowym, kiedy […]