Jak przechowywać szkło?

Szkło to materiał niezwykle kruchy i podatny na stłuczenie. Z tego względu należy je koniecznie przechowywać w odpowiedni sposób, tak aby optymalnie zabezpieczyć przez jakimkolwiek uszkodzeniem. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie do tego celu specjalnych magazynów szufladowych, regałów i stojaków. Zostaną one pokrótce opisane w dalszej części artykułu. 

Idealny sposób na ochronę kruchych przedmiotów

Podstawowymi i jednocześnie najbardziej pewnymi konstrukcjami są specjalistyczne magazyny na szkło, wyposażone w wysuwane szuflady wyłożone od wewnątrz miękką gumą. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały bezproblemowe przechowywanie tafli o zróżnicowanych rozmiarach. Można je często zobaczyć w licznych zakładach i przedsiębiorstwach, w których głównym materiałem stosowanym w produkcji różnych wyrobów jest właśnie szkło. Skutecznym rozwiązaniem są również regały i stojaki składające się z poziomych i pionowych profili. Większość modeli nadaje się nie tylko do przechowywania, ale też transportowania szkła, ponieważ posiada uszy na wózek widłowy i haki na suwnicę albo dźwig.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


15 − dwa =