Jak troszczyć się o stan opon samochodowych?

Car on the Parking Spot. Alloy Wheel Closeup Photo. Lower Ground Level. Transportation and Automotive Theme.

Środki do pielęgnacji opon zapewniają złożoną ochronę przed zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami. Jednakże, ich ogólną wadą jest to, że charakteryzują się krótkotrwałym efektem, który wymusza na nas regularne kontrole i konserwacje elementów koła. Aby zaoszczędzić sobie czasu, a przy tym nadal precyzyjnie chronić oponę, warto zaopatrzyć się w preparaty o dużym spektrum zastosowania. 

Odpowiednia pielęgnacja oraz przechowywanie nieużywanych opon

Zmiana opon w sezonie zimowym i po jego zakończeniu nie powinna ograniczać się jedynie do wymiany jednego rodzaju na drugi. Należy pamiętać, iż i ten nieużywany komplet trzeba odpowiednio zabezpieczyć – poprzez oczyszczenie i konserwację preparatem chemicznym. Niemniej istotne jest i samo przechowywanie opon. Natomiast kolejnym krokiem pozwalającym nam na utrzymanie jakości kompletu, z którego aktualnie korzystamy jest chemia do mycia felg. Dzięki niej zabezpieczymy ten element przed szybkim zabrudzeniem, ale i zwiększymy jego walory estetyczne (chociażby poprzez nabłyszczenie). 

Do czyszczenia opon należy stosować wyłącznie środki do tego przeznaczone. Pamiętajmy, aby przed ich nałożeniem dokładnie umyć, a następnie wysuszyć opony. Jeśli zależy nam na ich profesjonalnej i szczegółowej pielęgnacji, to warto zainwestować w środek generujący powłokę ochronną na elementach gumowych, jak ten przedstawiony tutaj: https://carmann.pl/pl/p/Carmann-Tyre-Powloka-ochronna-do-opon-i-elementow-gumowych/1. Produkt ten dba również o nabłyszczenie samych opon oraz utrzymanie intensywnie ciemnego koloru gumy. Lepsze preparaty z tej kategorii charakteryzują się aktywnością efektów do nawet 3 miesięcy.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × trzy =