Zawory i przepustnice

Zawory i przepustnice należą do szerokiego działu, jakim jest armatura przemysłowa. Są to elementy odpowiadające za prawidłowe działanie instalacji wodociągowych oraz odpowiadają za sam transport substancji w rurach. Stosowane powinny być jedynie te posiadające odpowiednie atesty oraz gwarancje jakości, gdyż oszczędzanie i kupowanie marnej jakości zamienników nie przyniesie nam za wiele korzyści. Materiały te działają pod ogromnym ciśnieniem oraz narażone są na potencjalne uszkodzenia mechaniczne lub te spowodowane przepływającymi ciałami stałymi, dlatego też ich jakość powinna przedstawiać się co najmniej solidnie.

Do najbezpieczniejszych rodzajów zaworów należą zawory kołnierzowe. Charakteryzują się one zauważalnymi elementami w kształcie kołnierzy, które odpowiadają za solidne i wytrzymałe połączenia danych rur. Poza tym, cechują się niską wagą, dzięki czemu ich montaż przebiega sprawnie i szybko. Spotkać je najczęściej można w wersjach wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, węglowej oraz mosiądzu. Zawory kołnierzowe należą do grupy najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia zewnętrzne, a dzięki różnorodnym dostępnym wersjom dopasowane mogą być optymalnie do substancji transportowanych w rurociągach.

Przepustnice z kolei, stosowane są głównie w wszelkiego rodzaju instalacjach przemysłowych, wodociągowych oraz ciepłowniczych. Posiadają szeroki zakres działania oraz zastosowań, ze względu na zróżnicowany podział dostępnych modeli. Odpowiadają w głównej mierze za regulowanie oraz zamykanie przepływu powietrza, pary wodnej czy wody – czyli wszystkich tych elementów nie posiadających czynników agresywnych. Do jednej z lepszych marek zajmujących się sprzedażą przepustnic należy Sferaco. Produkty tej firmy charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz trwałością. Sferaco należy do czołowych producentów na rynku przepustnic przemysłowych, toteż będziemy mogli być spokojni o gwarancję skuteczności.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − sześć =