Nadstawki paletowe – do czego służą i jakie są rodzaje

Palety to sztywne platformy na których układa się towar. Dzięki specjalnym otworom ułożone na paletach produkty mogą być w łatwy sposób przenoszone za pomocą wózka widłowego. Chociaż palety dostępne są w różnych rozmiarach to zazwyczaj korzysta się z tzw. europalet o rozmiarach 1200×800 mm. W związku z tym, że niektóre produkty umieszczane na paletach mogą być niestabilne, aby uniknąć ich zniszczenia podczas załadunku lub magazynowania konieczne jest zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia. W celu zabezpieczenia produktów znajdujących się na paletach stosuje się nadstawki paletowe. Są to swego rodzaju bandy, które zamieniają paletę w skrzynię.

Zastosowanie nakładek sprawia, że przewożony na paletach towar nie spadnie i nie ulegnie zniszczeniu. Największą popularnością cieszą się nadstawki paletowe drewniane. Zbudowane są z desek połączonych ze sobą zawiasami. Wykorzystanie zawiasów sprawia, że nadstawki zajmują niewiele miejsca i są bardzo łatwe w montażu. W zależności od potrzeb w sprzedaży znaleźć można produkty z czterema bądź sześcioma zawiasami. Poza nakładkami drewnianymi, coraz częściej wykorzystuje się również te wykonane z tworzyw sztucznych. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są łatwe w montażu, a dodatkowo lekkie i trwałe. W przeciwieństwie do nadstawek drewnianych, te plastikowe są bardziej odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na rynku znaleźć można także nadstawki siatkowe. W tym przypadku zabezpieczeniem dla przewożonych na palecie produktów stanowi metalowa siatka, tworząca swego rodzaju szkielet ochronny. Nadstawki siatkowe na palety, podobnie jak pozostałe mogą być składane i rozkładane, przez co nie zajmują wiele miejsca. Produkty te doskonale sprawdzają się w przypadku konieczności przeniesienia drobnych produktów o niejednorodnym kształcie, które nie mogą być układane w stabilny stos. Wykonana z ocynkowanego drutu konstrukcja charakteryzuje się trwałością i niezawodnością.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


14 − 3 =