Portenta Carrier, czyli nowa płytka rozszerzająca do Arduino

Na targach CES, które co roku odbywają się w Las Vegas, zaprezentowano nowy mikrokontroler Arduino Portenta, przeznaczony m.in. dla przemysłu IoT. Wraz z nim swoją premierę miała nowa płytka, która znacząco poszerzy możliwość mikrokontrolera, czyniąc go bardziej uniwersalnym i wielozadaniowym.

Podstawowe informacje o Portenta Carrier

Nowa płytka oferuje m.in. zdecydowanie więcej złącz. Są to m.in. wejście i wyjście audio, USB, RJ-45, możliwość podłączenia kamery, magistrala CAN, DisplayPort i inne. Ponadto Portenta Carrier może służyć jako Access Point. Co ciekawe, rozszerzenie ma również wbudowane złącze, dzięki któremu użytkownik może używać karty SIM. Takie rozwiązanie pozwala na bezproblemowe połączenie się zarówno z siecią GPRS, jak i NBIoT. Dodatkowo, do dyspozycji jest także slot na karty pamięci microSD, 40 pinów GPIO i inne. Portenta Carrier oferuje ogromne możliwości, które ze względu na krótką obecność rozszerzenia na rynku, są systematycznie odkrywane. Na worldofarduinogeeks.com można dowiedzieć się o tym więcej.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 1 =