W jaki sposób przechowywać ogniwa litowo-jonowe?

Praktycznie wszystkie konsumenckie urządzenia elektroniczne są wyposażone w ogniwa litowo-jonowe, litowo-polimerowe lub podobne. Cześć z nich umożliwia wymianę akumulatora, np. kamery, aparatu, drona i innych tego typu. W takich przypadkach pojawia się pytanie – w jaki sposób bezpiecznie przechowywać ogniwo?

Dlaczego prawidłowe przechowywanie akumulatorów jest tak ważne?

Chcąc trzymać ogniwo litowo-jonowe przez dłuższy okres, na początku należy je odpowiednio naładować. W sytuacji gdy akumulator będzie całkowicie rozładowany, wówczas ryzyko uszkodzenia ogniwa jest bardzo wysokie. Zaleca się aby uzupełnić energię do poziomu zawierającego się w zakresie od 50 do 75%. Następną kwestią jest temperatura przechowywania.

Jeżeli użytkownik ma taką możliwość, to powinien umieścić ogniwa w chłodnym i przede wszystkim suchym miejscu. Dodatkowo, co około 30 dni warto przeprowadzić cykl pełnego naładowania i rozładowania do około 30% i ponownego naładowania do przedziału od 50 % do 75%. Takie podejście z pewnością przedłuży żywotność ogniwa. Dużo porad można też znaleźć na batteriescentral.com.

O Strefa Wiedzy 908 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście − 9 =