Podróżowanie z dronem – o czym warto pamiętać?

Technologie
strefa-wiedzy
Podróżowanie z dronem – o czym warto pamiętać?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Postępująca miniaturyzacja dronów sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go nawet w długą podróż. Bezzałogowy statek powietrzny umożliwia nagrywanie zapierających dech w piersiach ujęć, które są niedostępne z poziomu ziemi. Jak przygotować się do podróży z dronem?

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na początku należy zadbać o prawidłowe zapakowanie urządzenia i akcesoriów. Większość producentów sprzedaje drony wraz ze specjalnymi walizkami. Należy się jednak upewnić czy są one wystarczające sztywne. Zanim wystartujemy dronem, trzeba dowiedzieć się czy używanie tego typu sprzętu w danym miejscu jest dozwolone. Wielu zarządców parków krajobrazowych i innych turystycznych miejsc wprowadza zakazy latania dronami. Jest to spowodowane szkodami jakie może wyrządzić urządzenie, np. w trakcie upadku. Niedostosowanie się do wytycznych może skutkować dotkliwymi karami finansowymi. Używając bezzałogowego statku powietrznego, konieczne będzie ładowanie baterii. Warto upewnić się jaki standard gniazd obowiązuje w danym kraju i w razie potrzeby, zakupić specjalne przejściówki. O ich rodzajach można przeczytać na worldofrcdrones.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Upięte czy rozpuszczone – na jaką fryzurę ślubną się zdecydować?
Upięte czy rozpuszczone – na jaką fryzurę ślubną się zdecydować?
Każda Panna Młoda pragnie wspaniale się prezentować. W końcu ten wyjątkowy dzień powinien przypominać prawdziwą bajkę, w której ona gra […]