Podróżowanie z dronem – o czym warto pamiętać?

Postępująca miniaturyzacja dronów sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go nawet w długą podróż. Bezzałogowy statek powietrzny umożliwia nagrywanie zapierających dech w piersiach ujęć, które są niedostępne z poziomu ziemi. Jak przygotować się do podróży z dronem?

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na początku należy zadbać o prawidłowe zapakowanie urządzenia i akcesoriów. Większość producentów sprzedaje drony wraz ze specjalnymi walizkami. Należy się jednak upewnić czy są one wystarczające sztywne. Zanim wystartujemy dronem, trzeba dowiedzieć się czy używanie tego typu sprzętu w danym miejscu jest dozwolone. Wielu zarządców parków krajobrazowych i innych turystycznych miejsc wprowadza zakazy latania dronami. Jest to spowodowane szkodami jakie może wyrządzić urządzenie, np. w trakcie upadku. Niedostosowanie się do wytycznych może skutkować dotkliwymi karami finansowymi. Używając bezzałogowego statku powietrznego, konieczne będzie ładowanie baterii. Warto upewnić się jaki standard gniazd obowiązuje w danym kraju i w razie potrzeby, zakupić specjalne przejściówki. O ich rodzajach można przeczytać na worldofrcdrones.com.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


13 − 11 =