Jakich maszyn używa się powszechnie do produkcji paszy dla zwierząt?

Pomimo tego, że zwierzęta hodowlane takie jak bydło czy kury coraz rzadziej można spotkać w pojedynczych gospodarstwach rolnych, to wciąż występują dość licznie w na dużych posiadłościach. Dzięki nim do sklepów stale realizowane są dostawy świeżego mleka, jajek czy po prostu mięsa, które dla wielu jest podstawą codziennej diety. Aby jednak żywność pochodząca od zwierząt była zdrowa i odznaczała się dobrą jakością, one same muszą prawidłowo się odżywiać. Zwierzęta hodowlane powinny i zwykle są karmione dedykowanymi dla nich paszami, których produkcja odbywa się obecnie na masową skalę w wysoce wyspecjalizowanych zakładach. Są one zautomatyzowane, a jest to możliwe dzięki nowoczesnych maszynom składającym się na rozbudowane linie produkcyjne. Z jakich urządzeń korzystają fabryki wytwarzające pasze?

Produkcja pasz dla zwierząt – jakie maszyny pozwalają ją realizować?

Pasze powstają przede wszystkim z podsuszonych traw, zboża, słomy czy kukurydzy, które są dostarczane do zakładów w całości. Z tego względu najpierw te składniki są rozdrabniane za pomocą elektrycznych lub pneumatycznych rozdrabniaczy. Później są także odpowiednio mieszanie, do czego służą mieszalniki pasz, a także granulowane z wykorzystaniem granulatorów. Nadają one odpowiednią formę i rozmiary pojedynczym granulkom paszy, przetłaczając je przez otwory. Dzięki takiemu zabiegowi pasza ma wiele zalet, a jedna z nich jest możliwość dłuższego przechowywania bez utraty wartości odżywczych. Poza tym do produkcji paszy używane są m.in. rozdzielacze, dozowniki, natłuszczarki, odsiewacze czy kruszarki.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − sześć =