Kiedy warto udać się z telefonem do serwisu?

Technologie
strefa-wiedzy
Kiedy warto udać się z telefonem do serwisu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony to nowoczesne urządzenia będące nieodłącznym elementem dzisiejszej rzeczywistości. Ich popularność wynika z faktu, że są wyjątkowo funkcjonalne – służą zarówno do dzwonienia i wysyłania SMS-ów, jak i oglądania filmów, robienia zdjęć, słuchania muzyki czy grania w gry. Niestety czasami psują się i wymagają wówczas naprawy przez doświadczonych specjalistów. Profesjonalne usługi w zakresie usuwania awarii smartfonów świadczy m.in. ten serwis działający w Poznaniu: https://refabric.com.pl/.

Uszkodzony wyświetlacz to nie jedyny problem

W przypadku smartfonów zdecydowanie najczęściej dochodzi do uszkodzenia ekranu wskutek upadku sprzętu na ziemię lub zalania wodą albo inną cieczą. Powszechne usterki to choćby brak reakcji na dotyk, wyraźne pęknięcia oraz niewyświetlanie obrazu. Optymalnym rozwiązaniem jest tutaj wybranie się do serwisu w celu wymiany szybki na nową. Kolejnym rodzajem poważnej awarii jest niesprawna bateria, która nie chce się wcale ładować (przyczyna to np. zepsuty układ zasilania w płycie głównej)  W większości sprzedawanych obecnie telefonów nie istnieje możliwość jej samodzielnego wyjęcia i zastąpienia nowym egzemplarzem. Konieczne jest zastosowanie specjalistycznych narzędzi i posiadanie konkretnych umiejętności, a dysponują nimi jedynie fachowcy. Oto pozostałe kluczowe problemy wymagające udania się do serwisu:

-nieustanne zacinanie się urządzenia spowodowane błędami w oprogramowaniu, 

-zakłócenia w trakcie rozmowy (wynikają przeważnie z uszkodzonego głośnika),

-regularne gubienie zasięgu, 

-usterka mechaniczna złącza systemowego albo gniazda USB,

-kiepska jakość wykonywanych zdjęć (zepsuty moduł fotograficzny).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Klimatyzacja – czy może szkodzić zdrowiu?
Klimatyzacja – czy może szkodzić zdrowiu?
Klimatyzacja jest powszechnie wykorzystywana zarówno w biurach, obiektach użyteczności publicznej, prywatnych domach oraz samochodach. Umożliwia uzyskanie optymalnej temperatury zapewniającej komfort […]