Do czego może się przydać obróbka stali nierdzewnej?

Technologie
strefa-wiedzy
Do czego może się przydać obróbka stali nierdzewnej?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z najważniejszych metod obróbki metali jest obróbka skrawaniem. Stal nierdzewną jest surowcem wytrzymałym, ale wiele jej gatunków uchodzi za mało podatne na obróbkę. W jej przypadku najlepiej sprawdzają się technologie CNC.

Stal nierdzewna – metody obróbki skrawaniem 

Stal nierdzewna to surowiec niezwykle odporny na korozję, wysoką temperaturę. Jest spawalna i cechuje ją ogromną wytrzymałość. Generalnie nie jest idealnym  materiałem do obróbki konwencjonalnej, choć pojawiają się jej odmiany, charakteryzujące się większą plastycznością. Wyznacznikiem odpowiedniej obróbki dla tego surowca są: prędkość skrawania stali i sposób wiercenia.

Metoda obróbki skrawaniem może być przeprowadzana w przypadku następujących gatunków stali nierdzewnej:

– automatowej,  

– austenitycznej,

– utwardzanej wydzielinowo,

– ferrytycznej.

Stal nierdzewna jest materiałem wymagającym. Do jej obróbki należy stosować wysokiej mocy maszyny. Narzędzia muszą być bardzo ostre. Dobrze sprawdzają się następujące metody jej obrabiania, a są to: skrawanie, frezowanie, toczenie, spawanie, nawiercanie i gwintowanie. Dedykując się na takie rozwiązanie jak nowoczesna obróbka stali nierdzewnej Radom, jako miasto jest gwarantem usług kompleksowych. Daje możliwość nawet realizacji zamówień seryjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje biur do wynajęcia – wszystko co musisz o nich wiedzieć
Rodzaje biur do wynajęcia – wszystko co musisz o nich wiedzieć
Znalezienie odpowiedniego biura dla swojej firmy to poważna decyzja. Jest wiele rzeczy do rozważenia, w tym, która lokalizacja będzie dla […]