Do czego może się przydać obróbka stali nierdzewnej?

Jedną z najważniejszych metod obróbki metali jest obróbka skrawaniem. Stal nierdzewną jest surowcem wytrzymałym, ale wiele jej gatunków uchodzi za mało podatne na obróbkę. W jej przypadku najlepiej sprawdzają się technologie CNC.

Stal nierdzewna – metody obróbki skrawaniem 

Stal nierdzewna to surowiec niezwykle odporny na korozję, wysoką temperaturę. Jest spawalna i cechuje ją ogromną wytrzymałość. Generalnie nie jest idealnym  materiałem do obróbki konwencjonalnej, choć pojawiają się jej odmiany, charakteryzujące się większą plastycznością. Wyznacznikiem odpowiedniej obróbki dla tego surowca są: prędkość skrawania stali i sposób wiercenia.

Metoda obróbki skrawaniem może być przeprowadzana w przypadku następujących gatunków stali nierdzewnej:

– automatowej,  

– austenitycznej,

– utwardzanej wydzielinowo,

– ferrytycznej.

Stal nierdzewna jest materiałem wymagającym. Do jej obróbki należy stosować wysokiej mocy maszyny. Narzędzia muszą być bardzo ostre. Dobrze sprawdzają się następujące metody jej obrabiania, a są to: skrawanie, frezowanie, toczenie, spawanie, nawiercanie i gwintowanie. Dedykując się na takie rozwiązanie jak nowoczesna obróbka stali nierdzewnej Radom, jako miasto jest gwarantem usług kompleksowych. Daje możliwość nawet realizacji zamówień seryjnych.

O Strefa Wiedzy 908 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście + trzynaście =