Co musi mieć firma produkująca żywność?

Technologie
strefa-wiedzy
Co musi mieć firma produkująca żywność?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo naszego kraju oraz Unii Europejskiej precyzyjnie reguluje warunki, w jakich powinny być produkowane wszelkie artykuły żywnościowe. Ich wytwórcy są bowiem odpowiedzialni za jakiekolwiek niekorzystne skutki zdrowotne, spowodowane spożyciem nieodpowiednio zabezpieczonych czy oznaczonych produktów. Z tego względu w firmach z branży spożywczej należy nie tylko stosować się do określonych norm, ale też wykorzystywać specjalistyczne sprzęty, takie jak choćby zszywarka do worków czy zaawansowane i w pełni automatyczne linie produkcyjne.

Maszyny proste i zaawansowane technologicznie – każda z nich ma znaczenie

Żywność produkowana w polskich zakładach musi spełniać określone wymagania dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego, czyli najogólniej mówiąc powinna się odznaczać wysoką jakością. W związku z tym konieczne jest, aby proces jej wytwarzania był odpowiednio zaplanowany i obejmował wykorzystanie odpowiednich maszyn służących do przetwarzania, pakowania, zamykania i znakowania gotowych artykułów.

W zależności od profilu działalności i rodzaju oferowanej żywności, zakład może posiadać: zaawansowane linie produkcyjne, różne urządzenia do pakowania (np. pakowarki próżniowe, zgrzewarki, zawijarki), piece, krajarki, dzielarki, mieszarki, maszyny do filtrowania oraz czyszczenia, sprzęty do przetwarzania żywności (m.in. wyrobów cukierniczych, mięsa, owoców morza czy czekolady), formierki, homogenizatory (choćby do mleka), maszyny do formowania, prasy, wirówki, przesiewacze, szczotkarki, oczyszczacze, sortownice i tak dalej.

Warto podkreślić, że duże znaczenie mają również urządzenia do oznaczania gotowych wyrobów, służące do umieszczania na nich terminu przydatności do spożycia (np. datownik do folii) czy informacji o tym, że jest to produkt modyfikowany genetycznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto tworzyć dwujęzyczną wersję strony www?
Czy warto tworzyć dwujęzyczną wersję strony www?
Strona internetowa firmy to doskonały sposób, aby dotrzeć do dużej liczby nowych odbiorców, którzy w przyszłości mogą stać się klientami. […]