W jaki sposób osoby niewidome korzystają z Internetu?

Osoby niewidome oraz niedowidzące mogą korzystać z Internetu podobnie, jak osoby pełnosprawne. Umożliwia to zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań, które pozytywnie wpływają na likwidowanie barier. Warto bliżej przyjrzeć się temu, w jaki sposób przystosowywane są witryny internetowe do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak przystosowuje się strony internetowe do potrzeb osób niepełnosprawnych?

W przypadku osób niedowidzących stosuje się przede wszystkim możliwość znacznego powiększenia liter oraz zmiany kontrastu, dzięki czemu stają się one lepiej widoczne. Ułatwi to osobom niedowidzącym dostrzeżenie zawartych na nich treści. Konieczne jest również zastosowanie alternatywnego tekstu napisanego zrozumiałym językiem, który będzie możliwy do przeczytania przez narzędzia przeznaczone do tego celu. Bardzo ważne jest także odpowiednie opisanie grafik, dzięki czemu osoba niewidoma będzie wiedziała, co się na nim znajduje. Na swojej stronie warto przeprowadzić audyt dostępności, który ma na celu określić stopień przystosowania witryny do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ofertę jednej z firm świadczących tego rodzaju usługi znaleźć można pod adresem http://www.altix.pl/pl/realizacje/.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − dziewięć =