Jak działają kurtyny powietrzne?

Technologie
strefa-wiedzy
Jak działają kurtyny powietrzne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kurtyny powietrzne to świetny sposób na utrzymanie zimnego powietrza z dala od sklepu detalicznego lub restauracji. Kurtyny powietrzne to urządzenia, które wykorzystują wąską kurtynę powietrzną do stworzenia fizycznej bariery między zewnętrzem a wnętrzem budynku. Są one często instalowane przy wejściu do firmy, ale mogą być również używane do blokowania przeciągów w oknach i drzwiach.

Jak działają?

Kurtyny powietrzne są często stosowane w pomieszczeniach handlowych, aby zapobiec napływowi zimnego powietrza, gdy klienci wchodzą lub wychodzą ze sklepu. Można je również znaleźć w restauracjach i szpitalach, gdzie pomagają utrzymać zarazki na zewnątrz. Kurtyny powietrzne są również przydatne w łazienkach, ponieważ utrzymują wilgoć wewnątrz pomieszczenia bez konieczności stosowania wentylatorów wyciągowych.

Najczęstszym typem kurtyny powietrznej jest urządzenie zasilane elektrycznie, które wykorzystuje powietrze o dużej prędkości i niskim ciśnieniu do odpychania zimnego lub gorącego powietrza pochodzącego z zewnątrz. Ekoklima jest sklepem internetowym na którym znajdziesz takie urządzenie. Wentylator przepycha powietrze zewnętrzne przez szczelinę w izolowanym kanale i do zamkniętej przestrzeni poniżej progu drzwi lub parapetu. Następnie wentylator wytwarza strumień ciepłego lub chłodnego powietrza, który odpycha powietrze zewnętrzne od wejścia przez szczeliny wokół drzwi lub okien, zapobiegając przeciągom w domu lub firmie. Za pomocą urządzenia można zapobiec przedostawaniu się zimnych przeciągów do domu w zimie i gorącego powietrza w lecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zorganizować wydarzenie w plenerze ze sceną w tle?
Jak zorganizować wydarzenie w plenerze ze sceną w tle?
Organizacja imprez plenerowych wymaga dużego zaangażowania, tym bardziej, jeśli ma tam wystąpić profesjonalny zespół muzyczny. Na początku powinniśmy rozważyć czy […]