Praca z silnymi środkami chemicznymi – jak dbać o swoje zdrowie?

Technologie
strefa-wiedzy
Praca z silnymi środkami chemicznymi – jak dbać o swoje zdrowie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo użytkowania silnych środków chemicznych jest jednym z najważniejszych aspektów. Dobre zabezpieczenie się przed dostaniem się produktu na skórę, do oczu czy dróg oddechowych jest bardzo ważne. Kontakt z silną chemią może skutkować uszkodzeniem skóry, a nawet poparzeniem dróg oddechowych. Jak więc skutecznie się chronić? 

Bezpieczeństwo i ochrona 

Każdy produkt ma na swoim opakowaniu napisane, z jakich zabezpieczeń należy korzystać. Najczęściej są to okulary i rękawice. Czasem też ubranie ochronne. Zabezpieczenie przed dostaniem się chemii na dłonie czy do oczu powinno być solidne. Nikt nie chce przecież uszkodzić skóry czy wzroku. 

Rękawice ochronne – rodzaje

W domu podczas sprzątania używa się najczęściej rękawiczek. Dzięki temu dłonie są zabezpieczone przed działaniem toksycznych substancji. Na rynku jest dostępnych kilka ich rodzajów:

-nitrylowe,

-lateksowe,

-bezpudrowe.

Rękawice te mają różne rozmiary, dzięki czemu można je idealnie dopasować do wielkości swoich dłoni. Duży wybór znajduje się na stronie: https://www.higiena.net.pl/rekawice-diagnostyczne,2,13863.

Nitrylowe, lateksowe – czym się różnią?

Rękawiczki lateksowe – są rozciągliwe i dobrze dopasowują się do dłoni, dobrze się sprawdzają przy pracach domowych i w salonach kosmetycznych. Lateks jest biodegradowalny, więc nie obciąża środowiska naturalnego.

Rękawiczki nitrylowe – są alternatywą dla osób uczulonych na lateks. Ten rodzaj jest tańszy, mniej rozciągliwy i stanowi lepszą ochronę przed substancjami tłustymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powody, dla których warto dzieciom dawać puzzle
Powody, dla których warto dzieciom dawać puzzle
W okresie dorastania dzieci bezustannie poznają nowe zjawiska i uczą się, w jaki sposób funkcjonować w społeczeństwie. Bardzo ważnym jest, […]