Iniekcja ciśnieniowa – czym jest i jak jest ona realizowana?

Technologie
strefa-wiedzy
Iniekcja ciśnieniowa – czym jest i jak jest ona realizowana?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fundamenty stanowią zdecydowanie najważniejszy element każdego budynku. Są one podstawą, na której mogą stać solidne ściany. Ze względu na swoją funkcję fundamenty powinny pozostawać w dobrym stanie, ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Cały czas są one bowiem narażone na działanie zewnętrznych czynników, które mogą powodować ich zniszczenie. Jednym z czynników mających negatywny wpływ na stan fundamentów jest wilgoć. Jedną z przyczyn zawilgocenia fundamentów w budynkach zwykle jest brak izolacji poziomej lub jej zniszczenie. W razie problemów konieczne może być odtworzenie lub naprawa izolacji pionowej ścian fundamentowych i izolacji posadzki na gruncie. Izolacje te muszą być ze sobą połączone, aby było skuteczne, dlatego w tym przypadku trzeba zastosować odpowiednio dopasowaną metodę. Jedną z nich może być tzw. iniekcja ciśnieniowa. Czym jest iniekcja ciśnieniowa i jak się ją realizuje?

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Iniekcja ciśnieniowa to proces wypełniania ubytków w murze masą pod ciśnieniem. Iniekcja pozwala na efektywne zapełnienie wszelkich rys, pęknięć i ubytków w konstrukcji, zwłaszcza w fundamentach. Cały proces jest realizowany w bardzo prosty sposób. W skrócie polega na wywierceniu w murze otworów, przez które aplikuje się przygotowane wcześniej i odpowiednio dobrane substancje. Są one wpuszczane do fundamentów pod ciśnieniem, dzięki czemu zapełniają wszystkie wolne przestrzenie. Iniekcja ciśnieniowa jest obecnie popularna i zajmuje się nią wiele profesjonalnych firm. Jeśli potrzebna będzie iniekcja ciśnieniowa cennik tej metody jest obecnie korzystny, w związku z czym warto się na nią zdecydować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki prezent na narodziny dziecka?
Jaki prezent na narodziny dziecka?
Narodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie dla jego rodziców oraz innych bliskich osób. Podczas świętowania każdy z zaproszonych gości powinien […]