Możliwości wynajmu auta

Wynajęcie auta jest doskonałą alternatywą dla zakupu pojazdu na własność, kupowania na kredyt czy też brania w leasing. Istnieją przynajmniej trzy umowne typy wynajmu, które różnią się między sobą kryterium długości. Pierwsza opcja to klasyczny wynajem krótkoterminowy. Dokonujemy go na przykład w wypożyczalni aut, gdy potrzebujemy samochodu na dzień lub kilka dni. Jest to dobra opcja na przykład przyjeżdżając do obcego miasta pociągiem lub autokarem. Ciekawą opcją wynajmu krótkoterminowego jest tzw. carsharing, czyli współdzielenie samochodów na terenie miasta. Wtedy nie musimy nawet iść do wypożyczalni, auta stoją bowiem na ulicach i można je wynająć smartfonem.

Na średni okres

Kolejna opcja to wynajem średnioterminowy. Nie jest ona zbyt rozpowszechniona, jednak warto zwrócić na nią uwagę, bo w pewnych sytuacjach może się nam przydać. Na przykład gdy nie chcemy kupować własnego auta, a potrzebujemy indywidualnego środka transportu na okres od kilku tygodni do kilku miesięcy. Stawki są wtedy bardziej atrakcyjne niż przy opcji krótkoterminowej, może jednak pojawić się limit kilometrowy w umowie.

Zamiast leasingu

Nie chcemy kupować auta, brać leasingu lub kredytu, a jednak chcemy mieć samochód dla siebie? Wybierzmy wtedy wynajem długoterminowy. Taka opcja oznacza podpisanie umowy, której okres obowiązywania będzie zazwyczaj dłuższy niż rok. Ponieważ tego rodzaju wynajmowanie nie obniża zdolności kredytowej, jest świetnym wyjściem dla przedsiębiorców. Również osoby prywatne będą jednak zadowolone, ponieważ bycie ujętym w rejestrach dłużników (BIK, KRD) nie oznacza automatycznie, że takiego wynajmu nie dostaniemy. Na pewno natomiast nie dostalibyśmy w analogicznej sytuacji leasingu.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


13 − trzy =