Piękne dłonie i stopy na lato – jak o nie zadbać?

Lato jest czasem, w którym zdecydowanie częściej eksponujemy swoje stopy ze względu na to, że nosimy odkryte buty. Dłoni z kolei nie ukrywamy w rękawiczkach, tak jak ma to miejsce zimą. Z tego powodu trzeba zadbać o to, aby dłonie oraz stopy prezentowały się nienagannie. Warto więc w tym celu przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym będą one prezentować się elegancko i nienagannie.

W jaki sposób zadbać o swoje dłonie oraz stopy?

W przypadku stóp bardzo ważna jest pielęgnacja przede wszystkim skóry, która jest gruba, ale bardzo podatna na uszkodzenia. Świetnym pomysłem jest więc regularne ich namaczanie w wodzie z dodatkiem soli lub sody, które wykazują właściwości zmiękczające. Dzięki temu będzie ona zdecydowanie bardziej delikatna co ułatwi usunięcie z pięt nagromadzonego naskórka. W tym celu warto zastosować delikatne pumeksy, które usuną martwy naskórek, jednocześnie nie uszkadzając skóry. W przypadku dłoni ich kąpiele również przynoszą świetne efekty. Do wody warto dodać kilka kropel soku z cytryny, który świetnie radzi sobie z przebarwieniami. Regularnie zaleca się także przeprowadzanie peelingu dłoni, dzięki czemu skóra na nich będzie miękka i przyjemna w dotyku. Ostatnim krokiem w pielęgnacji zarówno stóp, jak i dłoni jest pedicure oraz manicure. Będą one prezentować się zdecydowanie lepiej, jeśli paznokcie pomalujemy na wybrany kolor. Świetnym rozwiązaniem jest hybryda, która trzyma się na paznokciach nawet przez kilka tygodni. Duży wybór tego typu specjalistycznych lakierów w różnych kolorach oferuje choćby firma Manirouge

O Strefa Wiedzy 923 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć − dwa =