Klasyczne inspiracje w modzie biurowej

W wielu miejscach pracy panuje ściśle określony dress code, który zobowiązuje pracowników do eleganckiego i profesjonalnego wyglądu. Damska moda biurowa zmieniała się na przestrzeni lat, jednak jej najważniejsze elementy pozostały takie same. Klasycznym połączeniem jest spódnica ołówkowa oraz taliowana koszula. Duże znaczenie mają nie tylko kroje, ale także kolory. Zazwyczaj do pracy w biurze polecane są spódnice w kolorze czarnym, granatowym bądź grafitowym.

Jeśli natomiast chodzi o koszule, dobrym wyborem jest biel, błękit czy też delikatny róż. Koszula bądź elegancka bluzka powinna być jednolita lub z subtelnym wzorem. Niektóre panie chętniej stawiają na sukienki. Trzeba jednak pamiętać, że sukienka do pracy nie może być zbyt krótka. Podobnie jak spódnica, powinna sięgać mniej więcej do kolan. Ponadczasowym elementem w modzie biurowej jest prosta, lecz niezbyt obcisła sukienka z krótkim rękawem zasłaniającym ramiona i wąskim paskiem akcentującym talię.

Garsonka do biura wcale nie musi być nudna

Pisząc o klasykach w damskiej modzie biurowej nie sposób pominąć znanej od lat garsonki. Ten elegancki komplet złożony ze spódnicy i żakietu wcale nie musi być nudny bądź staroświecki! Gdy poszukujemy nowoczesnych garsonek wysokiej jakości, ich duży wybór dostępny jest na https://www.sklep.demarco.pl/pl/garsonki. Jeśli tylko nasz dress code na to pozwala, warto zdecydować się na garsonkę w niestandardowym, żywym kolorze. Komplet w odcieniu turkusowym, fuksjowym lub czerwonym będzie prezentował się nadzwyczaj stylowo! Pamiętajmy, że spódnica i żakiet w garsonce wcale nie muszą być w tym samym kolorze. W ostatnim czasie modne są komplety złożone z dwóch kontrastowych kolorystycznie elementów.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × jeden =