5 najważniejszych rzeczy, które warto zabrać na pokład samolotu

Jeśli wybieramy się w kolejną podróż samolotem, powinniśmy poważnie zastanowić się nad doborem najpotrzebniejszych rzeczy. Z całą pewnością w pierwszej kolejności warto ze sobą zabrać torby podróżne do samolotu, ewentualnie małe walizki, do których spakujemy potrzebne ubrania i sprzęty elektroniczne. W podręcznym ekwipunku warto natomiast mieć parę przedmiotów ułatwiających podróż i zwiększających jej komfort.

Priorytetem jest komfort podróżowania

Bagaż podręczny posiada bardzo ograniczoną pojemność, w związku z czym warto dokładnie zastanowić się nad dobraniem właściwej jego zawartości. Jeśli mamy już pewność, że nasza torba spełnia wszelkie wymagania odnośnie wymiarów, możemy przystąpić do jej pakowania. Niezbędne są oczywiście stosowne ubrania na zmianę i bielizna, a oprócz tego można postawić na:

a) książkę, czasopismo lub czytników ebooków – czytanie umili nam czas i sprawi, że nawet najdłuższa podróż zleci w mgnieniu oka

b) aparat fotograficzny oraz smartfon z dobrym aparatem – powinniśmy mieć te przedmioty przy sobie ze względów praktycznych (możliwość uszkodzenia w bagaży głównym) i użytecznych (przydadzą się, gdy za oknem zobaczymy piękny widok lub będziemy chcieli uchwycić moment startu czy lądowania)

c) podstawowe kosmetyki – chodzi głównie o szczoteczkę do zębów, pastę w mini tubce, chusteczki odświeżające, nieduży dezodorant, krem do rąk oraz suchy szampon do włosów

d) pojemny portfel na dokumenty, karty i pieniądze – warto pomyśleć o portfelach męskich Puccini, które mają wiele przegródek i są wykonane z materiałów najwyższej jakości

e) poduszkę lub koc – przydają się zwłaszcza w trakcie długich wypraw, bo dzięki nim sen w fotelu staje się nieco bardziej przyjemny.

O Strefa Wiedzy 923 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć − 7 =