Części blacharskie samochodu – jakie czynniki mogą mieć wpływ na ich niszczenie?

Gdy kupujemy samochód używany, zazwyczaj najbardziej obchodzi nas sprawność silnika, ale również stan blacharski. Dokładnie oglądamy całą karoserię, ale także podwozie, szukając ewentualnych ognisk korozji, a także wgnieceń, obtarć, rys i tym podobnych. Sprawdzamy, jakie czynniki najbardziej wpływają na degradację elementów blacharskich. Dowiemy się także, co można zrobić w razie wystąpienia rozmaitych uszkodzeń.

Procesy korozyjne

Nie da się ukryć, że dla elementów blacharskich najbardziej szkodliwa i niszczycielska jest korozja. Ta jednak nie pojawia się samoistnie, a zazwyczaj jest spowodowana różnymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to oczywiście częsta jazda w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Jednak największe zniszczenia powodowane są przez sól drogową, której tak naprawdę nie unikniemy – trafia ona na powierzchnię blachy, gdy jeździmy po błocie pośniegowym. Dopóki na aucie są jedynie niewielkie ogniska rdzy, która jest powierzchowna, sytuację można jeszcze uratować. W innym przypadku elementy trzeba będzie wymienić na nowe.

Czynniki zewnętrzne

Uszkodzenia blacharskie mogą wynikać też z kontaktu samochodu z gałęziami drzew czy kamieniami uderzającymi o elementy auta podczas szybkiej jazdy autostradowej. W tym drugim przypadku najczęściej zniszczeniu ulega maska i przedni grill. Na szczęście te elementy można łatwo wymienić. Ich szeroką ofertę znajdziemy za pośrednictwem strony https://www.fordczescibodo.pl/pl/c/Czesci-blacharskie/90. Wymiana natomiast nie jest trudna i możemy ją przeprowadzić nawet we własnym garażu.

O Strefa Wiedzy 926 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − 8 =