Kiedy warto zdecydować się na podwozie 6-kołowe?

Technologie
strefa-wiedzy
Kiedy warto zdecydować się na podwozie 6-kołowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężkie roboty mobilne, które muszą poruszać się po nierównym terenie, przeważnie są wyposażone w stabilne, 6-kołowe podwozie. Jego główną zaletą jest duży udźwig, a także wytrzymałe materiały, które zostały użyte do produkcji. Co ciekawe, na rynku dostępne są podwozia z 6 silnikami. Każdy z nich jest wyposażony we własne zawieszenie. Jakie są największe zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim zwiększona trakcja i stabilność. Nawet w przypadku nierównego terenu, każde koło ma kontakt z podłożem.

Najważniejsze informacje o podwoziu 6-kołowym

Cała konstrukcja może opierać się np. o aluminiową blachę, dzięki czemu jest nie tylko odporna na warunki atmosferyczne, ale również sztywna i wytrzymała. Napęd w podwoziu 6-kołowym może być realizowany różnicowo. Takie rozwiązanie sprawia, że w trakcie skręcania, operator robota powinien zmniejszyć lub zwiększyć obroty w silnikach znajdujących się z jednej strony. Podwozia tego typu idealnie sprawdzą się w przypadku trudnego terenu, a także w miejscach, w których konieczna jest wysoka precyzja sterowania.  O ich zaletach można przeczytać na robotsroom.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Produkcja – jakie działania mogą ją ulepszyć i przyspieszyć
Produkcja – jakie działania mogą ją ulepszyć i przyspieszyć
Firmy zajmujące się produkcją dowolnych dóbr muszą sprostać wielu wyzwaniom. Jednym z największych jest podołanie oczekiwaniom rynkowym, a więc dostarczaniu […]