Odstraszacze zwierząt bezpieczne dla środowiska

W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko naturalne staje się coraz ważniejszym elementem życia wielu osób. Z drugiej strony, niektóre gatunki zwierząt mogą stwarzać wiele niedogodności, a nawet zagrożeń, jeżeli zaczną pojawiać się zbyt blisko ludzkich siedzib. Jak odstraszyć szkodniki, aby nie zrobić krzywdy im i innym żyjącym w pobliżu zwierzętom?

Jakie zwierzęta zagrażają Twojej własności?

W Polsce mieszka wiele gatunków, które potencjalnie mogą uszkadzać uprawy czy mienie. Największy problem stanowią owady i inne bezkręgowce, z którymi jednak można stosunkowo łatwo sobie poradzić, wykorzystując odpowiednie środki chemiczne. Bardziej kłopotliwe są małe ssaki (głównie gryzonie i łasicowate) oraz ptaki, ale również ich można się skutecznie pozbyć – wystarczy się wyposażyć w specjalny odstraszacz.

Gdzie najczęściej bytują szkodniki?

Szczury, myszy, kuny i łasice najczęściej przebywają w pobliżu ludzkich siedzib – zarówno na wsiach, jak i w mieście. Mogą one włamywać się do spiżarni i spichlerzy, wchodzić do samochodów czy atakować ptactwo domowe, a także gnieździć się na poddaszach i strychach. Natomiast ptaki takie jak szpaki, wrony czy wróble stanowią zazwyczaj problem na polach, w sadach i ogrodach, ponieważ niszczą zbiory, zjadają owoce i wydziobują świeżo zasiane ziarno.

Nie bagatelizuj problemu szkodników!

Nocujące w aucie kuny czy myszy włamujące się do spiżarni są nie tylko uciążliwe, ale również potencjalnie niebezpieczne. Szkodniki mogą przegryzać przewody, uszkadzając pojazdy i inne urządzenia, co stanowi duże zagrożenie. Poza tym dzikie zwierzęta przenoszą wiele groźnych dla człowieka chorób. Dlatego najlepiej jest, by żyły z dala od ludzi.

Rodzaje odstraszaczy na szkodniki

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów ekologicznych odstraszaczy na szkodniki. Do najskuteczniejszych należą modele emitujące fale dźwiękowe w różnych zakresach. Nie robią one zwierzętom żadnej krzywdy, a jednocześnie skutecznie utrzymują szkodniki z dala od źródła dźwięku.

Odstraszacze ultradźwiękowe

Odstraszacze zwierząt ultradźwiękowe stosuje się przede wszystkim do utrzymania z dala takich zwierząt jak szczury, myszy, kuny czy łasice. Emitowane przez odstraszacz ultradźwięki o zmiennej częstotliwości skutecznie utrzymają szkodniki z dala od Twojego domu, ogrodu czy auta. Dodatkowo zostały one zaprojektowane tak, by wydawane odgłosy nie działały źle na zwierzęta domowe.

Odstraszacze akustyczne

Odstraszacze akustyczne stosuje się do przeganiania ptaków niszczących ogrody i uprawy. Ich działanie polega na emitowaniu odgłosów wydawanych przez ptaki drapieżne, co powoduje odstraszanie szkodników. Dźwięki z odstraszacza mogą być wydawane w dwóch trybach – co określony wybrany czasu lub w momencie, gdy czujnik wbudowany w urządzenie zarejestruje ruch w strefie monitorowanej.

Wybierz wygodny sposób zasilania i montażu

Odstraszacze na szkodniki dostępne są w różnych wersjach, różniących się sposobem zasilania i montażu. Wybór zależy od miejsca, w którym zamierzasz zamontować urządzenie.

Przy akumulatorze w aucie

Odstraszacze samochodowe można zamontować bezpośrednio przy akumulatorze. Urządzenie pobiera bardzo niewiele prądu, dlatego nie trzeba obawiać się rozładowania akumulatora nawet wtedy, gdy długo nie będziesz korzystać z auta.

Do gniazdka

Odstraszacze do gniazdka świetnie sprawdzą się w domu, w piwnicy lub na strychu. Cechują się one dużą mocą, a oprócz buzzera emitującego ultradźwięki, urządzenie często wyposażone jest również w błyskającą diodę LED, która dodatkowo odstrasza niepożądanych gości. Oprócz urządzeń wpinanych bezpośrednio do gniazdka dostępne są także modele korzystające z zasilacza DC.

Na baterie

Odstraszacze zasilane z jednorazowych baterii lub akumulatorów to świetne rozwiązanie w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest utrudniony. Można je wykorzystać w ogrodowej szopie, na działce czy nawet podczas noclegu pod namiotem.

Z zasilaniem solarnym

Odstraszacze wyposażone w baterię słoneczną nie wymagają dodatkowego zasilania. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej, a regularna wymiana baterii byłaby kłopotliwa (na przykład w przypadku odstraszacza na ptaki wewnątrz dużego sadu).

Wiele z tego rodzaju można znaleźć na https://botland.com.pl/.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


17 − 5 =