Co to są przenośniki grawitacyjne?

Przenośniki, jak sama nazwa wskazuje służą do przenoszenia. Urządzenia te zazwyczaj wykorzystywane są w halach produkcyjnych, do transportu gotowych produktów lub półfabrykatów z jednego miejsca w drugie. Doskonale sprawdzają się także podczas załadunku lub rozładunku towarów. Przenośniki mogą mieć charakter stacjonarny lub przenośny. Na rynku znaleźć można urządzenia przesuwane ręcznie lub wyposażone w napęd elektryczny. W sprzedaży dostępne są również tzw. przenośniki grawitacyjne, w których transport odbywa się dzięki wykorzystaniu siły grawitacji. Najczęściej wykorzystywane są przenośniki grawitacyjne rolkowe, choć występują również przenośniki ślizgowe. W pierwszym przypadku przesył towarów odbywa się za pośrednictwem poprzecznie ułożonych rolek, które poruszając się, transportują produkt z jednego końca na drugi. Przenośne przenośniki grawitacyjne rolkowe doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju magazynach. Umożliwiają szybki i łatwy transport produktów. Nieco inaczej działają przenośniki grawitacyjne ślizgowe. Tutaj przemieszczanie materiałów odbywa się za pomocą gładkiej pochylni, po której przedmioty się zsuwają. Ten rodzaj przenośników grawitacyjnych najlepiej sprawdza się w transportowaniu produktów sypkich. Z tego powodu urządzenia te są przede wszystkim wykorzystywane w przemyśle zbożowym, cukrowniczym lub piwowarskim. Przenośniki grawitacyjne to urządzenia trwałe i bezpieczne, wykonane z lekkiego aluminium lub stali nierdzewnej. Dzięki swej prostej budowie są niezawodne i stanowią znakomite uzupełnienie dla linii produkcyjnych. Przenośniki grawitacyjne dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach, dzięki czemu każdy klient może zamówić produkt ściśle dopasowany do własnych potrzeb.

Artykuł napisany we współpracy z firmą „RYBIŃSKI s.c.” produkującą przenośniki łańcuchowo-zgarniakowe, elementów transportu grawitacyjnego oraz pneumatycznego.

Interesują Ciebie plotery frezujące CNC? Sprawdź ofertę na stronie producenta.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa + dziewięć =