Czy to normalne, że PS4 głośno chodzi?

PlayStation 4 jest jedną z konsoli do gier, które zyskały sobie ogromne grono zwolenników. Pomimo wieku, wciąż jest ona używana w bardzo wielu domach. Niestety z czasem zaczynają ją trapić różne problemy, typowe dla starszych urządzeń elektronicznych. Sprawdzamy jak można sobie z nimi poradzić. Dowiemy się także czy lepiej robić to samodzielnie, czy oddać konsolę do profesjonalnego serwisu.

Problemy z temperaturą

Jeżeli zauważyliśmy, że w ostatnim czasie nasza PS4 głośno chodzi, może to oznaczać kłopoty z systemem chłodzenia. Gdy w pierwszych minutach pracy poziom głośności jest akceptowalny, a później staje się nieznośnie wysoki, zapewne we wnętrzu zebrało się sporo kurzu, który uniemożliwia swobodny przepływ powietrza. Jeśli jednak tuż po włączeniu zimnej konsoli słyszymy głośne szuranie lub wycie, to prawdopodobnie uszkodzeniu uległo łożysko jednego z wentylatorów, lub też coś wkręciło się w jego łopatki. W takim stanie nie powinniśmy używać konsoli, zanim nie zostanie ona porządnie wyczyszczona.

Samodzielnie czy w serwisie?

Posiadając dobry zestaw narzędzi i wprawę w rękach, możemy zaryzykować samodzielną rozbiórkę konsoli. O ile w przypadku PS4 nie jest to nadmiernie skomplikowane, to już takie produkty jak Xbox 360 lub Xbox One mogą nastręczyć sporo problemów. Wtedy dobrze jest oddać sprzęt do serwisu, np. poniższego: https://www.serwiskonsol.com/naprawa-xbox-one/. Na podanej podstronie znajdziemy też praktyczne rady dotyczące utrzymania konsoli w dobrym stanie. Dzięki powyższemu, zmniejszymy ryzyko jej uszkodzenia.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × dwa =