Parametry techniczne – Raspberry Pi 400

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Raspberry Pi 400 bazuje na niezwykle popularnej czwartej wersji maliny. Największą zmianą w konstrukcji jest jednak obudowa (o ile tak ją można nazwać). Raspberry Pi 400 to niewielka klawiatura, która po wyjęciu z opakowania jest natychmiast gotowa do podłączenia do telewizora lub monitora. Producent instaluje na urządzenia system Raspberry Pi OS.

Niewielka klawiatura – ogrom możliwości

Decydując się na Raspberry Pi 400 w rozszerzonej wersji, użytkownik otrzymuje także myszkę, przewód (micro HDMI-HDMI) oraz kabel zasilający. Na pokładzie znajdziemy dwuzakresowy moduł Wi-Fi, umożliwiający m.in. połączenie się z lokalną siecią, a także aż 4 GB szybkiej pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4. Oczywiście użytkownik ma do dyspozycji porty USB (jeden w standardzie 3.0 i 2 wolniejsze 2.0), a także złącze Ethernet. Sercem Raspberry Pi jest niezwykle wydajny procesor ARM Cortex A72, którego maksymalne taktowanie w wynosi 1,8 Ghz. Na worldofminicomputers.com można przeczytać więcej na ten temat.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 3 =