Pompy wirowe – co to jest i w jakim celu się stosuje?

Technologie
strefa-wiedzy
Pompy wirowe – co to jest i w jakim celu się stosuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy wirowe to innowacyjne urządzenia zaliczane do kategorii maszyn wirnikowych zwiększających tzw. kręt cieczy. Ze względu na sposób montażu wyróżniamy modele pionowe, poziome, zanurzalne, a także zatapialne. Kluczową rolę odgrywa w nich obracający się ze zróżnicowaną prędkością wirnik, którego zadanie polega na efektywnym przekazywaniu energii cieczy zlokalizowanej wewnątrz konstrukcji. Jeśli interesują nas wydajne pompy wirowe, to znajdziemy je bez problemu m.in. w asortymencie tej firmy z siedzibą w Łodzi: https://www.tegal.pl/wyposazenie/pompy/pompymefiag/wirowe.

Nieskomplikowany mechanizm zapewniający mnóstwo korzyści 

Omawiane pompy działają na takiej zasadzie, że najpierw zasysają wodę lub inne medium, a następnie pod wpływem wysokiego ciśnienia wypychają ją poprzez otwór wylotowy. Okazują się przy tym niezwykle wydajne i z powodu kompaktowej budowy sprawdzają się nawet w miejscach o mocno ograniczonej przestrzeni. Najczęściej używa się ich w celu napowietrzenia wybranej cieczy lub wyeliminowania z niej niepożądanych zanieczyszczeń (co przekłada się jednocześnie na redukcję emisji brzydkich zapachów). Pompy wirowe znajdują szerokie zastosowanie zwłaszcza w kanalizacjach ściekowych oraz przydomowych i przemysłowych systemach pompowania wody opadowej albo drenażowej. Nierzadko też przydają się w procesie osuszania terenów popowodziowych i zalanych wnętrz, takich jak choćby piwnice czy garaże podziemne. Oprócz tego doskonale sprawdzają się przy:

-opróżnianiu tymczasowych zbiorników, oczek wodnych, stawów hodowlanych i osuwisk,

-spłukiwaniu wszelkich zbrojeń wykonanych z betonu,

-gaszeniu pożarów,

-odzyskiwaniu szkodliwych dla ludzkiego zdrowia substancji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Części blacharskie samochodu – jakie czynniki mogą mieć wpływ na ich niszczenie?
Części blacharskie samochodu – jakie czynniki mogą mieć wpływ na ich niszczenie?
Gdy kupujemy samochód używany, zazwyczaj najbardziej obchodzi nas sprawność silnika, ale również stan blacharski. Dokładnie oglądamy całą karoserię, ale także […]