Jakie charakterystyczne cechy powinna posiadać czapka dla dziecka?

W sklepach możemy znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju czapek dla dzieci, jednak jako zatroskani rodzice często zadajemy sobie pytanie, która z nich jest najlepsza dla naszego malucha. W zależności od wieku pociechy, modele powinny się między sobą delikatnie różnić. Niemowlaki, które większość czasu spędzają w wózku, muszą mieć ściśle przylegające nakrycia głowy. Zbyt duża ilość materiału zwijająca się w czasie leżenia, może powodować odciski. Dobrym pomysłem jest także wybieranie wersji z wiązaniem pod brodą, dzięki któremu czapka będzie trzymać się na miejscu. Większe dzieci rozumiejące potrzebę noszenia czapki nie potrzebują już troczków, jednak warto pamiętać, by dobrać odpowiedni fason i niezbyt grubą tkaninę. Za luźne nakrycie głowy będzie spadało na oczy, natomiast zbyt ciepła wersja doprowadzi do przegrzania.

Jaki model czapki wybrać dla przedszkolaka?

Rodzice często bagatelizują potrzebę ochrony dziecka przed słońcem, a warto pamiętać, że czapki na lato powinny być obowiązkowym elementem wakacyjnego bagażu. W tej roli doskonale sprawdzą się lekkie modele z daszkiem lub urocze słomiane kapelusiki. Gdy na dworze zaczyna robić się chłodno, na głowie malucha powinna pojawić się cienka, bawełniana czapka zakrywająca uszy. To pomoże nam uchronić dziecko przed jesiennymi infekcjami. W mroźne dni najlepszym wyborem będzie wełniana wersja nakrycia głowy. Jeśli temperatury spadają dużo poniżej zera, możemy zdecydować się na dodatkowo ocieplany polarem model, który zapewni pociechom odpowiedni komfort cieplny.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − piętnaście =