Sposoby na efektywne utrzymania ciepła w mieszkaniu

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Sposoby na efektywne utrzymania ciepła w mieszkaniu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Straty ciepła niosą za sobą dużo większe koszty ogrzewania. Okres sezonu grzewczego to zwiększone wydatki na ogrzewanie. Są jednak sposoby na to, aby skutecznie zadbać o utrzymanie ciepła w mieszkaniu. Niektóre z metod będą wymagały pewnych nakładów, które w rezultacie zwrócą się z nawiązką. Inne ze sposobów, to drobne czynności, które przyczynią się do efektywniejszego utrzymania ciepła w mieszkaniu.

Większe oszczędności

Sposób na większe oszczędności, rzędu nawet 50 procent w skali roku, to poczynienie, takich modernizacji jak wentylacja mechaniczna na poddaszu. W domach z tego rodzaju wentylacją jest dużo niższe zapotrzebowanie na ciepło. Wentylacja jest niezależna od czynników atmosferycznych na zewnątrz budynku. Pozwala na ogrzanie powietrza, które jest nawiewane do domu. Osobom zainteresowanym, większymi oszczędnościami, przyda się również wiedza na temat, tego jaka jest cena płytowego gruntowego wymiennika ciepła. Gruntowy wymiennik ciepła (GWC) ogrzewa wstępnie świeża powietrze. Odbywa się, to na zasadzie czerpania ciepła z gruntu. Ciepło w gruncie znajduje się poniżej jednego metra. Takie rozwiązanie przynosi znaczące korzyści.

Drobne czynności

Na efektywne utrzymanie ciepła w domu mają również wpływ drobne czynności. Spośród nich można wymienić takie, jak: prawidłowe wietrzenie domu, czyli krótkie, bez nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń, montaż ekranów za grzejnikami, zakręcanie zaworów na grzejnikach przed wietrzeniem, uszczelnienie drzwi i okien, dostosowanie temperatury w mieszkaniu do swoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki sprzęt wykorzystuje się do magnetoterapii?
Jaki sprzęt wykorzystuje się do magnetoterapii?
Magnetoterapia z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jest wskazana przede wszystkim w leczeniu różnych chorób kości, mięśni, stawów, […]