Urządzamy jadalnię – co warto wybrać?

Jadalnia to drugie pomieszczenie zaraz po salonie w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. Bardzo ważne jest aby panowała tam przyjazna i domowa atmosfera. Oprócz atmosfery warto zwrócić uwagę na komfortowe wykończenie wnętrza, które będzie jednocześnie użytkowe i dobrze wyglądające.

Urządzanie jadalni

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kolory ścian. Klasyczna biel pasuje niemal wszędzie, ale w przypadku jadalni warto zastosować ciepłe kolory, które rozświetlą wnętrze oraz nadadzą mu charakteru. Wyposażenie to przede wszystkim stoły i krzesła do jadalni. Jeżeli pomieszczenie to ma dużą powierzchnię – można wybrać masywny stół na kilkanaście osób. Jeżeli jednak domownicy to 3/4 osoby, a nie przyjmujemy wielu gości to dobrym rozwiązaniem będzie mniejszy, rozkładany stół, który możemy nawet dwukrotnie powiększyć w każdym momencie. Krzesła powinny być dobrze dobrane do stołu, aby meble te stanowiły stonowaną jedność. Oprócz podstawowego wyposażenia można zakupić meble, które sprawią, że jadalnia stanie się ciekawszym pomieszczeniem. Należą do nich: barek, komoda, regał przeszklony.

Dodatki w wyposażenia jadalni

Dodatków jest wiele, ale należy dobierać je z rozsądkiem, aby nie pomniejszyć optycznie pomieszczenia i kolokwialnie mówiąc, nie stworzyć graciarni. Do przeszklonych regałów idealne będą klasyczne bądź ekstrawaganckie komplety obiadowe lub zestawy filiżanek do kawy. Świece, kwiaty oraz rzeźby także będą się dobrze prezentowały w każdej jadalni. Dywany są rzadko spotykane w tego typu pomieszczeniach.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


14 + siedem =