Jak magazynować odpady?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Jak magazynować odpady?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Troska o czystość to nasz obowiązek. Źle składowane śmieci mogą bowiem stanowić zagrożenie nie tylko dla środowiska. Szczególną grupą są tutaj odpady medyczne, które wymagają odpowiedniego przechowywania. Dlatego warto dowiedzieć się, jak prawidłowo z nimi postępować.

Kwestie bezpieczeństwa

Odpady medyczne stanowią duże niebezpieczeństwo. Pozostające po zabiegach strzykawki, zużyte opatrunki czy inne materiały, mogą być źródłem różnych patogenów np. wirusów lub bakterii. Dlatego bardzo istotne jest, aby nie dopuścić do ich przypadkowego kontaktu z personelem. Tutaj pomocne będzie przede wszystkim właściwe magazynowanie. Po pierwsze musimy rozmieścić pojemniki na śmieci w miejscach takich jak: sale operacyjne, laboratoria, pokoje zabiegowe czy pokoje lekarskie. W tych pomieszczeniach bowiem wytwarzane są największe ilości odpadów, które należy natychmiast zabezpieczyć. Istotne również jest regularne opróżnianie kontenerów. W tym przypadku częstotliwość uzależniona będzie rzecz jasna od właściwości materiałów, niemniej jednak nie powinno to następować rzadziej niż co 3 dni. Dodatkowo nie możemy zapominać, że zarówno pojemniki, jak i worki na odpady medyczne, mogą być wypełnione maksymalnie do 2/3 ich całkowitej objętości. W ten sposób bowiem mamy możliwość bezpiecznie je zamknąć, co ułatwi nam usuwanie nieczystości z pomieszczeń. Jak widać, magazynowanie śmieci medycznych wymaga od nas przestrzegania pewnych zasad. Właściwe postępowanie jednak zapewnia nam oraz innym osobom bezpieczeństwo.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Okulary przeciwsłoneczne – jakie mają plusy?
Okulary przeciwsłoneczne – jakie mają plusy?
Okulary przeciwsłoneczne stały się nieodzownym akcesorium dla wielu osób. Chronią one oczy przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi i są również używane […]