Na co zwrócić uwagę wybierając lampę punktową?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Na co zwrócić uwagę wybierając lampę punktową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór lamp do mieszkania czy domu nie należy do najprostszych zadań. W ten sposób decydujemy przecież o dobrej widoczności, dbamy o nasz wzrok, ale wpływamy również na atmosferę w pomieszczeniu. W związku z tym warto zastanowić się nad zakupem, analizując nasze potrzeby, jak i oczekiwania. Wybór dobrej lampy powinien uwzględniać co najmniej kilka aspektów, które zadecydują nie tylko o wyglądzie wnętrza, ale również naszym samopoczuciu. Jednym z najważniejszych elementów jest właściwe rozplanowanie umieszczenia lamp w mieszkaniu. Oprócz głównego źródła światła, warto wybrać lampki punktowe, które delikatnie rozświetlą jakiś element wnętrza lub skierują wzrok na określony jego punkt (np. obraz).

Planuj i działaj

Po pierwsze należy zastanowić się nad lokalizacją lampki i dopasować jej wielkość do konkretnych potrzeb miejsca. Jeśli będzie znajdować się na suficie, może być wisząca. Natomiast ścienna już nie. Warto też przemyśleć kierunek i kąt padania światła, rodzaj klosza lub jego brak, a także obudowę lampy, która powinna pasować do wystroju wnętrza. Biorąc te wszystkie elementy pod uwagę, z pewnością można osiągnąć efektowny wystrój, jak i ciepłe, punktowe światło w pomieszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Problemy z zamkiem w sejfie – jak sobie z tym poradzić?
Problemy z zamkiem w sejfie – jak sobie z tym poradzić?
Coraz więcej ludzi ma w domach sejfy. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Po pierwsze zewsząd docierają do nas wiadomości o […]