Jak dobrać ograniczniki przepięć?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Jak dobrać ograniczniki przepięć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ograniczniki do przepięć są bardzo często spotykane w instalacjach domowych oraz w zakładach pracy. Ich rola jest bardzo prosta — mają chronić instalację oraz jej użytkowników przed niebezpiecznymi sytuacjami. Produkt ma prostą budowę, jest niewielki i szybko można go zamontować, chroni każdy rodzaj instalacji przed wystąpieniem przepięć. Montuje się je w rozdzielniach, ale niekiedy istnieje potrzeba zainstalowania ich pod tynkiem. Wybór urządzeń jest duży, niektóre produkty dedykowane są do innych rozwiązań, dlatego warto na to zwrócić uwagę podczas doboru ograniczników przepięć.

Jaki ogranicznik wybrać do instalacji domowej?

Przepięcia w domu mogą zdarzać się w wyniku przeciążenia instalacji elektrycznej, używania niesprawnego sprzętu, a także w wyniku działania czynników zewnętrznych, np. piorunów. Duży wybór produktów można znaleźć tu: https://jeanmueller.pl/ograniczniki-przepiec/. Ograniczniki trzeba dopasować do instalacji, materiałów, z których została ona wykonana, ale też do rodzaju sprzętu. Inne produkty stosuje się oświetlenia LED, a inne do ochrony sprzętów komputerowych, sieci telefonicznych oraz różnorakich serwerów. Dostępne są też ograniczniki gazowe — nieocenione w bezpiecznym użytkowaniu instalacji gazowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pierścionek z brylantem – czy brylanty wciąż zachwycają?
Pierścionek z brylantem – czy brylanty wciąż zachwycają?
Od bardzo wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się pierścionki z efektownymi brylantami, czyli oszlifowanymi diamentami. Swój urok zawdzięczają przede wszystkim […]