Rodzaje instalacji domowych

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Rodzaje instalacji domowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy dom, nowy czy stary, musi być wyposażony w szereg urządzeń, dzięki którym mieszkańcy mają zapewniony komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Nieodzowne jest np. zamontowanie instalacji, która doprowadza do budynku wodę oraz rozprowadza ją po poszczególnych kondygnacjach i pomieszczeniach. W niektórych przypadkach instaluje się systemy alarmowe i ostrzegające. W każdym budynku montowana jest także instalacja elektryczna, którą składa się z kabli, rozdzielnicy, gniazd wtykowych i włączników. Nieodzowna jest także instalacja zapewniająca ogrzewanie.

Instalacja c.o. w domu

Najważniejszymi elementami w instalacjach c.o. w domkach jednorodzinnych są węzły ciepłownicze. To są serca układu ogrzewania. Węzeł łączy zewnętrzne źródło ogrzewania lub piec w kotłowni z instalacją rozprowadzoną po całym domu. Jest odpowiedzialny za zabezpieczenie przepływu ciepłej wody oraz za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w instalacji. Powinien być również wyposażony w system zabezpieczający przed zbyt wysoką temperaturą albo ciśnieniem wody.

Oprócz węzła ciepłowniczego na instalacje w domu jednorodzinny składa się piec c.o., rury rozprowadzające, ogrzewanie podłogowe i grzejniki w poszczególnych pomieszczeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urodziny przyjaciółki – co sprawi jej radość?
Urodziny przyjaciółki – co sprawi jej radość?
Najlepsza przyjaciółka zasługuje na najlepszy prezent, dlatego gdy zbliża się ważna okazja, w poszukiwaniu idealnego podarku należy wykazać się zaangażowaniem. […]