Rodzaje instalacji domowych

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Rodzaje instalacji domowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy dom, nowy czy stary, musi być wyposażony w szereg urządzeń, dzięki którym mieszkańcy mają zapewniony komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Nieodzowne jest np. zamontowanie instalacji, która doprowadza do budynku wodę oraz rozprowadza ją po poszczególnych kondygnacjach i pomieszczeniach. W niektórych przypadkach instaluje się systemy alarmowe i ostrzegające. W każdym budynku montowana jest także instalacja elektryczna, którą składa się z kabli, rozdzielnicy, gniazd wtykowych i włączników. Nieodzowna jest także instalacja zapewniająca ogrzewanie.

Instalacja c.o. w domu

Najważniejszymi elementami w instalacjach c.o. w domkach jednorodzinnych są węzły ciepłownicze. To są serca układu ogrzewania. Węzeł łączy zewnętrzne źródło ogrzewania lub piec w kotłowni z instalacją rozprowadzoną po całym domu. Jest odpowiedzialny za zabezpieczenie przepływu ciepłej wody oraz za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w instalacji. Powinien być również wyposażony w system zabezpieczający przed zbyt wysoką temperaturą albo ciśnieniem wody.

Oprócz węzła ciepłowniczego na instalacje w domu jednorodzinny składa się piec c.o., rury rozprowadzające, ogrzewanie podłogowe i grzejniki w poszczególnych pomieszczeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zareklamować swoją firmę na branżowych targach?
Jak zareklamować swoją firmę na branżowych targach?
Targi tematyczne stają się coraz popularniejszą formą promocji swojej działalności. Co jakiś czas hale wypełniają się przedstawicielami firm o niemal […]