Rodzaje instalacji domowych

Każdy dom, nowy czy stary, musi być wyposażony w szereg urządzeń, dzięki którym mieszkańcy mają zapewniony komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Nieodzowne jest np. zamontowanie instalacji, która doprowadza do budynku wodę oraz rozprowadza ją po poszczególnych kondygnacjach i pomieszczeniach. W niektórych przypadkach instaluje się systemy alarmowe i ostrzegające. W każdym budynku montowana jest także instalacja elektryczna, którą składa się z kabli, rozdzielnicy, gniazd wtykowych i włączników. Nieodzowna jest także instalacja zapewniająca ogrzewanie.

Instalacja c.o. w domu

Najważniejszymi elementami w instalacjach c.o. w domkach jednorodzinnych są węzły ciepłownicze. To są serca układu ogrzewania. Węzeł łączy zewnętrzne źródło ogrzewania lub piec w kotłowni z instalacją rozprowadzoną po całym domu. Jest odpowiedzialny za zabezpieczenie przepływu ciepłej wody oraz za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w instalacji. Powinien być również wyposażony w system zabezpieczający przed zbyt wysoką temperaturą albo ciśnieniem wody.

Oprócz węzła ciepłowniczego na instalacje w domu jednorodzinny składa się piec c.o., rury rozprowadzające, ogrzewanie podłogowe i grzejniki w poszczególnych pomieszczeniach.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × dwa =