Kiedy i komu zgłosić budowę oczyszczalni?

Prace budowlane w świetle przepisów prawa w wielu sytuacjach wymagają poinformowania o ich wykonywaniu, a nawet niekiedy otrzymania stosownej zgody na ich realizację. Wydanej przez właściwe organy dla lokalizacji działki, na której mają zostać one przeprowadzone. 

Jedną z tego typu prac jest między innymi budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. W świetle prawa budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, której wydajność nie przekracza 7,50 m3 na dobę wymaga jedynie zgłoszenia, bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Zgłoszenia tego typu należy dokonać w Starostwie Powiatowym. Poprzez wypełnienie odpowiednich druków, o zgłoszeniu robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, a także oświadczenia o posiadaniu prawa do dysponowania daną działka w celach budowlanych. Jeśli chcemy zbudować takie oczyszczalnie przydomowe Wielkopolska oraz każdy inny rejon w Polsce dysponuje przedsiębiorstwami, które realizują projekty według przepisów.

W urzędzie należy złożyć jedynie 4 dokumenty: wypełniony druk zgłoszenia, wypełniony druk oświadczenia, mapę geodezyjną z naniesionym rozmieszczeniem oczyszczalni ścieków oraz specyfikację techniczną samej przydomowej oczyszczalni ścieków.

Kto wykona przydomową oczyszczalnię ścieków?

Po dokonaniu wszelkiego rodzaju formalności, pozostaje jeszcze kwestia samego wykonawstwa oczyszczalni. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z usług fachowców. Przykładowa ofertę można znaleźć na https://interprogress.pl/lp/szamba-ekologiczne-leszno/. Profesjonalne firmy tego typu zajmują się kompleksowo całym procesem budowy. Dzięki czemu inwestorzy nie muszą martwić się zakupem materiałów, czy też wykonaniem zgodnym z wszelkimi normami.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × pięć =