Kwiatowe i nie tylko dekoracje do domu

Piękne, zdrowe i zadbane rośliny w domu to duma każdej osoby, która zajmuje się ich pielęgnacją. Wielu z nas marzy o tym, by właśnie w ten naturalny sposób ozdobić swoje mieszkanie. Często jednak obawiamy się, że nie sprostamy wymaganiom. Rośliny potrzebują opieki i naszego czasu, by prezentować się okazale i zachwycać swoją urodą. Jeśli jednak kochamy przyrodę nie powinniśmy nigdy rezygnować z tego typu dekoracji. Rynek oferuje obecnie wiele pomocnych akcesoriów, których głównym zadaniem jest ułatwienie nam opieki nad roślinami. Dodając do tego niesamowity efekt ozdobny rozmaitych donic, po prostu trzeba je mieć w swoim domu. 

Inteligentne donice, które pomogą nam dbać o każdą roślinę

Jeśli wydaje się nam, że nie mamy ręki do roślin lub też wystarczająco dużo czasu, by o nie dbać to koniecznie powinniśmy się zapoznać z niesamowitymi donicami, które ułatwią nam codzienną pielęgnacją zielonych przyjaciół. Donica Lechuza, bo o niej mowa, zachwyca różnorodnością kształtów, rozmiarów i kolorów oraz wysoką jakością materiałów i wykonania. Jej cechą charakterystyczną jest elegancja i minimalizm. Prostota w najwyższym wydaniu. Oto sposób na luksusową dekorację w stylowym pomieszczeniu. Najnowsze i najbardziej popularne modele donic Lechuza wyposażone zostały w wymienne wkłady, które umożliwiają łatwą zmianę aranżacji rośliny i przemieszczenie jej do innej donicy.

Rama wkładu jest elegancko i estetycznie wykończona. Każda donica wyposażona została w inteligentny zestaw nawadniający, a także odżywczy substrat. Granulat wsypuje się na spód wkładu, na nim układa się roślinę, którą następnie zasypuje się ziemią. Miernik ilości zużycia wody informuje nas o tym, czy roślina jest odpowiednio przez nas nawadniana. Przed zakupem donicy należy obowiązkowo upewnić się, że jej rozmiar jest odpowiedni dla naszej rośliny. Gdy lubimy zmieniać aranżację naszego pomieszczenia warto zastanowić się nad nabyciem specjalnej podstawki na rolkach, która zapewnia mobilność już obsadzonej donicy. W ten sposób łatwo odmienimy nasze wnętrze. 

Coś dla wielbicieli nastrojowego klimatu

Rośliny w naszym domu mogą pięknie prezentować się także po zmroku w pomieszczeniach słabo oświetlonych. Stać się tak może sprawą oryginalnych donic pełniących rolę jakby lampek nocnych. Podświetlane donice w subtelny sposób przyczyniają się do stworzenia nastrojowego, relaksującego klimatu w naszym wnętrzu. Są doskonałą alternatywą dla świec i pełnią niezwykłą funkcję ozdobną. Donice podświetlane są w sposób bezprzewodowy lub sieciowy i odznaczają się unikalnymi bryłami oraz rozmaitymi kształtami stanowiąc designerski element wyposażenia. Nie jesteśmy w stanie zapewnić naszym roślinom bardziej wyszukanej donicy, tak idealnie podkreślającej ich naturalne kształty i piękno.

Najbardziej ekskluzywne donice z podświetleniem są wykonane z materiałów o najwyższym gatunku i niekiedy elegancko zdobione na przykład kryształkami. Są to produkty dla najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie luksus. W zależności od rozmiaru rośliny i pożądanego efektu wizualnego we wnętrzu zdecydować się możemy na donice z pojedynczym lub podwójnym dnem. Druga opcja doskonale sprawdza się w przypadkach, gdy zależy nam pokaźnej donicy, a roślina ma niewielkie rozmiary. Duże donice zaopatrzone są w kółka ułatwiające transport.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 + dziewięć =