Staromodny kinkiet w nowoczesnym wnętrzu i wice wersa

Urządzając dowolną przestrzeń, należy dokładnie przemyśleć kwestię oświetlenia. To z jego pomocą w pomieszczeniach budowany jest odpowiedni nastrój. Za pomocą dobrze dobranego oświetlenia jesteśmy w stanie zwiększyć również funkcjonalność aranżowanego przez nas wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem związanym z urządzaniem może być dopracowanie kontrastów. Umiejętnie połączone ze sobą style (np. nowoczesny i staromodny) potrafią dać bardzo ciekawy efekt wizualny. Przykładowo, nowoczesny kinkiet do sypialni może być ciekawym elementem przełamującym wystrój sypialni urządzonej w stylu retro lub vintage.

Przeciwieństwa się przyciągają

W większości przypadków podczas aranżowania wnętrz dba się o jak największą spójność i harmonię. W ten sposób bowiem najłatwiej jest stworzyć estetyczną, ciekawą stylizację. Jeżeli jednak czujemy się na siłach, warto wykorzystać kontrasty. Odwiedźmy sklep z oświetleniem i sprawdźmy, jakie rozwiązania oraz jaki design skradnie nasze serce. W ten sposób będziemy mogli urządzić wnętrze tak, aby kontrastowało z oprawą wybranego przez nas oświetlenia. Kuty kinkiet w stylu retro może stać się prawdziwą ozdobą nowoczesnego, a nawet futurystycznego wnętrza. Kinkiety są rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się zarówno w sypialni i salonie, jak i w łazience oraz kuchni. Wybierając kontrastujące ze sobą style, warto pamiętać o jakichś punktach wspólnych, które sprawią, że pomimo gryzących się ze sobą elementów, aranżacja będzie spójna. Może to być np. kolor, materiał lub forma, łącząca oprawę oświetlenia z innymi elementami znajdującymi się w dekorowanym wnętrzu.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + 5 =