Przeprowadzka biura – o czym pamiętać?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Przeprowadzka biura – o czym pamiętać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiana lokalizacji głównej siedziby firmy może być bardzo kłopotliwa, jeśli nie dysponuje się przystosowanymi do tego samochodami. Przeniesienie wszystkich mebli, sprzętu biurowego oraz wyposażenia, które ozdabiają wnętrze biura jest właściwie niewykonalne dla klienta indywidualnego. Nie jest to jednak powód do zmartwień, ponieważ na rynku działają firmy transportowe Wielkopolska, z pomocą których przeprowadzka do nowego miejsca przestaje być sennym koszmarem dla przedsiębiorcy.

Korzystanie z usług firm przewozowych – o czym pamiętać?

Skorzystanie z usług firmy transportowej jest niezwykle wygodnym sposobem na szybki przewóz wyposażenia biura. Przeglądając oferty takich przedsiębiorstw, należy jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Pierwszą z nich jest zakres wykonywanych przez firmę czynności. Czy usługodawca ogranicza się jedynie do zabrania przedmiotów ze starej lokalizacji i przewiezienia ich do miejsca docelowego? Czy proponuje bardziej kompleksowe rozwiązania? Warto przyjrzeć się szerokości oferty, a więc temu, czy obejmuje ona również takie czynności, jak montaż i demontaż mebli, pakowanie i rozpakowywanie przedmiotów, ustawianie mebli w nowym miejscu oraz sprzątanie po przeprowadzce.

Kolejną ważną kwestią jest czas pracy danej firmy przewozowej. Nie jest tajemnicą, że najlepiej jest dokonać przeprowadzki wtedy, gdy firma nie pracuje, gdyż ogranicza to straty z powodu przestoju. Warto więc zapytać o godziny pracy usługodawcy, jak również o to, czy przeprowadzka może zostać wykonana w weekendy lub święta.

Ostatnią, nie mniej ważną kwestią, jest oczywiście cena usługi. Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z usług konkretnego przewoźnika, warto dokładnie zapoznać się z konkurencyjną ofertą innych firm tego typu obecnych na rynku. Dopiero po porównaniu wszystkich za i przeciw skorzystania z danej oferty i skonfrontowaniu ich z ceną usługi, należy podjąć decyzję o wyborze danej firmy transportowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble do biura – co warto mieć
Meble do biura – co warto mieć
Urządzenie biura to nie lada wyzwanie. Każdy z nas chce, by było ono oczywiście funkcjonalne. Nie chcemy jednak rezygnować z […]