Ocieplanie budynku – koszt, materiały, formalności

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Ocieplanie budynku – koszt, materiały, formalności
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ocieplanie budynków nie jest z tanie, ale z całą pewnością koniecznie. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na ogrzewaniu. Odpowiednie materiały zewnętrzne chronią nie tylko przed zimnem, ale też zanieczyszczeniami czy przeciągami. Jaki jest koszt ocieplania i które formalności trzeba przy nim spełnić?

Rodzaje materiałów i ich koszt 

Zanim na zewnętrznej ścianie budynku pojawi się styropian to trzeba zadbać o kilka operacji we wnętrzu. Warto docieplić dom metodą natryskową, gdzie używa się specjalnych pistoletów. Służą one do rozpylania specjalnej pianki poliuretanowej. Wszystko odbywa się bardzo szybko, gdzie warto skorzystać z usług profesjonalistów. Szybkie i tanie wykonanie pracy, co opłaci się bardziej niż korzystanie z drogiej wełny, gwarantuje takie ocieplenie budynków Poznań to idealna lokalizacja. Na samym końcu trzeba jeszcze pamiętać o styropianie, który kosztuje obecnie około 20 zł za m² – co mocno zależy od jego odmiany. 

Jakie formalności trzeba spełnić przed ocieplaniem?

Prace termomodernizacyjne najczęściej trzeba zgłosić w starostwie. Wiele zależy od rodzaju budynku, gdzie pozwolenia wymagają jedynie budynki powyżej 25 metrów. Należy też uwzględnić czy należy on do kilku właścicieli, czy jest własnością prywatną. Prawo dotyczące zgłoszeń jest dosyć szczegółowe, dlatego warto zapytać w lokalnym starostwie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Audyt energetyczny – w jakim celu jest wykonywany?
Audyt energetyczny – w jakim celu jest wykonywany?
Audyt energetyczny to systematyczna procedura, która ma dać ogólny obraz zużycia energii elektrycznej dla danego budynku lub kompleksu zabudowań. Ma […]