Gdzie stosuje się iniekcje?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Gdzie stosuje się iniekcje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele budynków mieszkalnych lub przemysłowych (zarówno tych starszych, jaki całkiem nowych), które nie posiadają sprawnej izolacji pionowej albo poziomej. Skutkiem tego zaniedbania konstrukcyjnego jest pojawianie się wilgoci na ścianach, w tym zwłaszcza w miejscach ich zespolenia z podłożem. Problemy te wynikają przede wszystkim z działania czynników zewnętrznych, takich jak opady deszczu, wysoki poziom wód gruntowych czy wilgoć będąca efektem źle funkcjonującej wentylacji (nazywana higroskopijną).

Wilgoć na ścianach to problem, z którym można skutecznie walczyć

Zawilgocenie ścian skutkuje zazwyczaj ich dużym osłabieniem, a ponadto przyczynia się do rozwoju szkodliwych dla ludzkiego zdrowia pleśni i grzybów. Z tego względu z problemem tym należy walczyć, stosując specjalną metodę ochronną, zwaną iniekcją (istnieją dwie główne odmiany: krystaliczna lub ciśnieniowa). W większości przypadków pozwala ona uniknąć niezwykle kosztownego oraz uciążliwego procesu kucia fundamentów, co zresztą nie w każdej sytuacji jest możliwe.

Warto podkreślić, że cały zabieg odtworzenia izolacji jest przeprowadzany wyłącznie od środka danego budynku. Ta specjalistyczna metoda osuszania opiera się w dużej mierze na wstrzykiwaniu w głąb ściany właściwego preparatu zabezpieczającego, który w kontakcie z wodą oraz innymi związkami krystalizuje się i zamyka tzw. mikrokanaliki w materiałach użytych do budowy obiektu.

Dzięki temu przenikanie wody zostaje ostatecznie zablokowane. Jeśli ma być profesjonalnie wykonana taka iniekcja krystaliczna Gliwice będą dobrym miejscem do poszukiwania firmy wykonującej tego rodzaju zabieg. Jego koszty są zazwyczaj uzależnione od szeregu czynników, dlatego wycenę robi się dopiero na miejscu. Doskonałym przykładem firmy mającej w swojej ofercie zabieg iniekcji w stosunkowo niskiej cenie, jest ten podmiot: http://kaiser-one.pl/iniekcja-cisnieniowa-cennik/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urodziny przyjaciółki – co sprawi jej radość?
Urodziny przyjaciółki – co sprawi jej radość?
Najlepsza przyjaciółka zasługuje na najlepszy prezent, dlatego gdy zbliża się ważna okazja, w poszukiwaniu idealnego podarku należy wykazać się zaangażowaniem. […]