Tynki, czyli sposób na szybkie wykończenie wnętrz

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Tynki, czyli sposób na szybkie wykończenie wnętrz
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tynkowanie to proces polegający na nakładaniu grubej na 3-5 cm warstwy plastycznej masy, która po wyschnięciu tworzy idealnie płaską powierzchnię gotową do malowania. Tynk zasłania pustaki, z których powstają ściany nośne i działowe. Jego położenie zapewnia ukrycie mało estetycznych ścian gładką powierzchnią.

Na co zwrócić uwagę podczas prac tynkarskich?

Aby poprawnie wykonać proces tynkowania, należy zadbać o odpowiednie warunki pogodowe. Nie wolno nakładać tynków wewnętrznych w sytuacji, gdy w pomieszczeniu temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza. Niezastosowanie się do tego wymogu skutkować może odparzeniem tynku, co spowoduje jego odpadnięcie. Przed tynkowaniem warto starannie zagruntować powierzchnię. Proces ten zapewnia lepszą przyczepność do ściany. Do wyboru mamy tynki gipsowe i cementowo-wapienne. Są podzielone zdania na temat tego, który z nich jest lepszy. Gipsowe charakteryzują się idealną gładkością po nałożeniu. Cementowo-wapienne wymuszają zastosowanie kolejnej warstwy, jaką będzie gładź gipsowa.

Tynki nakładać można na ściany ręczne, jak i maszynowo – każda z metod jest dobra pod warunkiem, że wykonamy ją w odpowiedni sposób. Jeśli chodzi o wybór mieszanki, to warto zaglądnąć na http://hebo.com.pl/tynki/ i kupić produkt o najlepszych parametrach. Należy pamiętać, że każdy tynk po nałożeniu potrzebuje sporo czasu do wyschnięcia. Trzeba więc zapewnić odpowiednią wentylację, która umożliwi wydostanie się wilgoci z pomieszczenia. Dopiero po całkowitym wyschnięciu ścian można ponownie gruntować i malować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zabawki są bezpieczne dla dzieci?
Jakie zabawki są bezpieczne dla dzieci?
Poszukując podarunków dla najmłodszych, wiele osób zastanawia się nad tym, które zabawki będą zarówno rozwijające, jak i atrakcyjne. Podczas wybierania […]