Jak urządzić łóżko dziecka?

Przejście malucha z łóżka rodziców do swojego własnego łóżeczka jest nie tylko ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, ale też rodziców. Kończy się pewien etap, a zaczyna kolejny. Warto zrobić wszystko, żeby maluch czuł się pewnie i bezpiecznie w swoim łóżku i chętnie wybierał właśnie to miejsce do spania. Bardzo ważnym elementem służącym komfortowi, jest wybór odpowiedniego materaca. Ważne, aby był miękki i służył użytkownikowi. Aby zwiększyć zadowolenie malucha z posiadania własnego łóżka można wybrać model obudowy, odpowiadający jego gustom. W przypadku chłopca będzie to samochód, a dziewczynek baldachim w różowym kolorze.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, łóżko można wyposażyć w podkłady na materac, które są wodoodporne i zabezpieczą materac przed przemakaniem. To bardzo dobre rozwiązanie dla dzieci, które moczą się jeszcze w nocy. W zakresie estetyki i budowania bezpieczeństwa dziecka, ważny jest wybór wzoru poszewki. Rynek jest przesycony wizerunkami z popularnych bajek, więc bogaty wybór z pewnością pozwoli wybrać model najbardziej odpowiadający gustowi naszego dziecka. Aby zmaksymalizować zadowolenie malucha, łóżko może zawierać mięciutkie poduszki, do których dziecko może się przytulić oraz dodatkowe oświetlenie, ponieważ małe dzieci nie znoszą ciemności i najczęściej muszą zasypiać przy włączonym świetle. Ostatnim elementem i jednocześnie najważniejszym jest ulubiony pluszak lub zabawka, bez której dziecko nie wyobraża sobie zaśnięcia, a która z pewnością pozwoli mu lepiej aklimatyzować się w łóżku.

Duży wybór akcesoriów do spania znajdziesz w sklepie Kraina Snów.

Interesują Ciebie delikatne ręczniki dla dzieci? Sprawdź ofertę sklepu!

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


16 − siedem =