Jak prać ręczniki i pościel?

Zadbana sypialnia jest miłym miejscem do odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Aby zatroszczyć się o tak ważną część mieszkania i podnieść jakość snu, należy raz na dwa tygodnie zmienić poszewki. Dla alergików zaleca się zmienić ją już po tygodniu, aby pozbyć się roztoczy, czy innych drobnoustrojów.

Pościel zazwyczaj pierze się w około 40 stopniach, ale wszystko jest uzależnione od jej rodzaju. W tej temperaturze na pewno można prać pościel flanelową, syntetyczną, czy lnianą. Zawsze przed praniem należy sprawdzić metkę, na której widnieją wszystkie informacje i sposoby dbania o materiał.

Co jakiś czas powinniśmy odświeżać nie tylko poszwy, ale też prześcieradło czy materac. Prześcieradło jest bardzo ważne, nie tylko wchłania ono pot, ale też osłania materac przed zabrudzeniem. W tym celu bardzo dobrze sprawdza się prześcieradło frotte, które ma higroskopijne właściwości, jest miłe w dotyku i przewiewne, może być stosowane także przez alergików oraz jest dostępne w korzystnej cenie np. na https://nyks.pl/przescieradla/frotte.

Jak prać ręczniki, aby były piękne?

Zaleca się nie mieszać w pralce ręczników z innymi rzeczami, w tym pościeli. W ten sposób unikniemy zabrudzenia innych rzeczy pyłem z ręczników. Pierze się je zazwyczaj w 60 stopniach, ale tu również należy zwrócić uwagę na metkę tekstylną, którą przyszywa producent ręczników. Powinno się je wymieniać nawet co 3 dni, ponieważ wilgoć w łazience sprzyja rozwojowi bakterii.

Ręczniki po praniu mogą zrobić się szorstkie, dlatego można zastosować sprawdzony sposób. Do przegródki na płyn do płukania dodać trochę octu, a do przegródki na proszek szklankę sody. Niewielki dodatek olejku eterycznego sprawi, że pranie będzie pięknie pachnieć.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


czternaście − 8 =