Czy mieszkanie pod kredytem można sprzedać?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Czy mieszkanie pod kredytem można sprzedać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż mieszkania wiąże się z licznymi formalnościami. Szczególnym przypadkiem jest nieruchomość, którą kupiliśmy za pieniądze z kredytu hipotecznego. W tym przypadku bowiem nie wystarczą tylko podstawowe dokumenty. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób sprzedać mieszkanie obciążone kredytem.

Szybkie zakończenie transakcji

Sprzedaż nieruchomości, którą kupiliśmy za pieniądze z kredytu hipotecznego, jest możliwa. W końcu to my, jako kredytobiorcy jesteśmy prawowitymi właścicielami mieszkania. Oczywiście w tym przypadku musimy pamiętać, że taka transakcja wiąże się z większą liczbą formalności. Oprócz podstawowych dokumentów potrzebnych przy sprzedaży należy także poinformować bank o swoich zamiarach oraz potencjalnego kupca o istniejącym zadłużeniu. Wówczas mamy szansę sprzedać lokum bez zbędnych kłopotów. W przypadku transakcji dotyczącej nieruchomości objętej kredytem hipotecznym ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firm zajmujących się skupem mieszkań jak np. na stronie: https://kupimy-nieruchomosci.pl/zaproponuj-nieruchomosc/. Tego typu organizacje kupują nieruchomości bez względu na ich stan techniczny czy prawny. Tym samym mamy możliwość w krótkim czasie zakończyć sprzedaż i otrzymać potrzebne nam środki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zalety przemawiają za drukiem cyfrowym?
Jakie zalety przemawiają za drukiem cyfrowym?
Technologia cyfrowa odznacza się wieloma zaletami, dlatego też jest wykorzystywana w różnych dziedzinach życia. W firmach czy przedsiębiorstwach używa się […]