Czy mieszkanie pod kredytem można sprzedać?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Czy mieszkanie pod kredytem można sprzedać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż mieszkania wiąże się z licznymi formalnościami. Szczególnym przypadkiem jest nieruchomość, którą kupiliśmy za pieniądze z kredytu hipotecznego. W tym przypadku bowiem nie wystarczą tylko podstawowe dokumenty. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób sprzedać mieszkanie obciążone kredytem.

Szybkie zakończenie transakcji

Sprzedaż nieruchomości, którą kupiliśmy za pieniądze z kredytu hipotecznego, jest możliwa. W końcu to my, jako kredytobiorcy jesteśmy prawowitymi właścicielami mieszkania. Oczywiście w tym przypadku musimy pamiętać, że taka transakcja wiąże się z większą liczbą formalności. Oprócz podstawowych dokumentów potrzebnych przy sprzedaży należy także poinformować bank o swoich zamiarach oraz potencjalnego kupca o istniejącym zadłużeniu. Wówczas mamy szansę sprzedać lokum bez zbędnych kłopotów. W przypadku transakcji dotyczącej nieruchomości objętej kredytem hipotecznym ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firm zajmujących się skupem mieszkań jak np. na stronie: https://kupimy-nieruchomosci.pl/zaproponuj-nieruchomosc/. Tego typu organizacje kupują nieruchomości bez względu na ich stan techniczny czy prawny. Tym samym mamy możliwość w krótkim czasie zakończyć sprzedaż i otrzymać potrzebne nam środki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dopasować firanki do wnętrza?
Jak dopasować firanki do wnętrza?
Firanki stanowią cenny element nie tylko ozdobny, ale pozwalają też osłonić okno przed nadmiarem słońca czy też niepożądanym wzrokiem sąsiadów. […]