Żywica epoksydowa – co można z tego wykonać?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Żywica epoksydowa – co można z tego wykonać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żywica epoksydowa to masa syntetyczna używana przede wszystkim do klejenia, laminowania, a także zalewania rozmaitych powierzchni. Składa się najczęściej z utwardzaczy, barwników, rozcieńczalników, wypełniaczy oraz polifenoli (roślinnych substancji chemicznych). Swoją dużą popularność zawdzięcza znakomitym właściwościom użytkowym. W produkcji i dystrybucji wysokiej jakości żywic epoksydowych specjalizuje się m.in. ta konkretna firma z siedzibą w śląskich Wyrach: https://primson-composites.pl.

Idealny materiał nie tylko na posadzki i blaty meblowe

Omawiane żywice charakteryzują się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne (zwłaszcza ścieranie i zarysowania), dużą wytrzymałością na ściskanie, sporą twardością i niepodatnością na szkodliwe działanie wilgoci, olejów, kwasów czy wysokiej temperatury. Z tego powodu powszechnie wykonuje się z nich posadzki garażowe i przemysłowe narażone na obciążenia. Zaletą takich nawierzchni jest zarówno ich optymalna trwałość, jak i atrakcyjny wygląd objawiający się eleganckim połyskiem, brakiem jakichkolwiek łączeń oraz łatwością w czyszczeniu (wystarczy mop z mikrofibry albo odkurzacz wodny). Oczywiście istnieje też możliwość stworzenia podłogi w domowym salonie. Drugą kategorię popularnych wyrobów z żywicy epoksydowej stanowią różnego rodzaju blaty – w szczególności kuchenne i montowane w stolikach kawowych. Odznaczają się one niezwykle ciekawym designem. Oto pozostałe produkty:

-biżuteria – w formie kolczyków i wisiorków o fantazyjnym kształcie,

-uchwyty pędzli przeznaczonych do golenia,

-kadłuby jachtów i łodzi wędkarskich,

-obwody elektroniczne,

-dekoracyjne rzeźby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Organizacja profesjonalnych castingów – jak to zrobić?
Organizacja profesjonalnych castingów – jak to zrobić?
Organizacja profesjonalnego castingu wymaga spełnienia wielu wymogów. Niezbędne w tym celu jest odpowiednie zaplecze techniczne i przygotowanie merytoryczne. Tylko w […]